Автор: Мltpl.City 28 Июня 2022 09:10

Бізнес на викраденні: окупанти вимагають від 50 тисяч гривень за звільнення цивільних з полону

Бізнес на викраденні: окупанти вимагають від 50 тисяч гривень за звільнення цивільних з полону

На окупованих територіях Запорізької області російські військові й далі масово викрадають людей. Почастішали випадки, коли людину беруть в полон лише заради викупу. Щоб звільнитися, треба заплатити від 50 тисяч гривень, повідомляє Мltpl.City.

МОЖУТЬ ПРИЙТИ ЗА КОЖНИМ

Рахунок викрадених лише в Мелітополі йде на сотні, при тому, що в списки зазвичай не потрапляють ті, хто був у полоні добу або дві. Такі переліки складають представники української влади, до яких звертаються рідні викрадених.

Викрадати містян росіяни почали від першого місяця окупації Мелітополя. Тоді це були посадовці, активісти, військові. Шукали ідеологічних противників, атовців, партизан. І декого з них не відпустили досі. Але тепер прийти можуть буквально за кожним, і окупантам не потрібно навіть формальних підстав, щоб викрасти людину з власного будинку, тримати в невідомому місті, піддавати тортурам. Для них викрадення стали бізнесом. 

Ось що повідомив нещодавно міський голова Енергодара Дмитро Орлов:

«Бізнес на крові роблять рашисти в окупованому Енергодарі та найближчих селах району. Зараз в полоні перебувають сотні мешканців міста. З них значна частина - це кваліфіковані працівники Запорізької атомної електростанції. Людей катують струмом, б’ють, утримують в ув’язнені тижнями, а інколи навіть місяцями. Вимагають зізнаватися у "протиправній діяльності", зокрема участі в самообороні міста, приховуванні зброї, називати прізвища інших своїх "спільників".

Рашистам насправді байдуже, яку позицію займає ув’язнена людина, ким працює і чи взагалі брала учать в самообороні Енергодара. Це просто привід. Якщо хтось потрапив під іх жернова, то вийти на волю без моральних, фізичних або матеріальних втрат вдається вкрай рідко. Якщо раніше викрадали тільки чоловіків, то зараз в полон потрапляють і жінки.

Крім так званих "політичних" в’язнів у окупантів є ще один великий напрямок діяльності - викрадення заради грошей. Стандартна такса орків по району за звільнення ув’язненої під будь -яким приводом людини - 50 тисяч гривень. Ці гроші вимагають сплатити самим полоненим або їхнім родичам.

За останні два тижні ситуація в окупованому Енергодарі тільки загострилася. Щоденно ми отримуємо два-три повідомлення про нові випадки викрадення людей».

У Мелітополі ситуація з викраденням аналогічна. Людей утримують в ув’язнені тижнями, а інколи навіть місяцями. Б’ють, вимагають зізнаватися у «протиправній діяльності», обмовити себе або знайомих. Весь цей час родичі не мають змоги ані поговорити з полоненими, ані передати їм їжу, ліки або одяг. Найчастіше вони навіть не знають місце утримання, поки на них не виходять представники російських військових з «пропозиціями» внести викуп. 

Також не поодинокі випадки, коли викрадених привозили додому – найчастіше вони в шоковому стані і потребують медичної допомоги. Розповідати про те, що з ними сталося, можуть тільки анонімно. І це не дивно – у полоні люди пережили тортури, побиття. Чули та бачили, як беззахисних людей забивають ледь не до смерті, катують током.

БАЗУ ВИКРАДЕНИХ ЗБИРАЮТЬ У ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ «ВИКРАДЕНІ МЕЛІТОПОЛЬЦІ»

У Мелітополі та об'єднаному Мелітопольському районі створено колцентр та телеграм-канал «Викрадені мелітопольці» для підтримки рідних, чиїх близьких було викрадено.

Дані цього каналу передаються до спеціального реєстру полонених, який веде Запорізька військова адміністрація. Звернутися за підтримкою можна за телефонами: +38(098)063-61-47; +38(095)693-31-50 або знайти інформацію в телеграмі за посиланням @vykradeni_melitopol.

 

Приєднуйтеся до нас:

Як відбуватиметься російська мобілізація в Маріуполі: Андрющенко закликав евакуюватися з міста

Катував і залякував жителів Херсонщини – експравоохоронця підозрюють у державній зраді

У Мелітополі не підтримують «референдум» і продовжують полювання на зрадників

Херсонські хокеїсти готуються до ігор у Калуші