Білозерська та Станіславська ОТГ: яка ситуація в населених пунктах у гирлі Дніпра та на березі лиману

Білозерська та Станіславська ОТГ: яка ситуація в населених пунктах у гирлі Дніпра та на березі лиману

Автор: Марина Поліщук 09 Июня 2023 09:10

Нижче по Дніпру та на березі Дніпро-Бузького лиману теж відбувається підтоплення населених пунктів унаслідок підриву Каховської ГЕС. Хоча й не таке масштабне, як у Херсоні, наприклад. Судячи з усього, найбільше постраждало селище Дніпровське Білозерської громади, розташоване на березі річки Кошової.

Білозерська громада: підняття води зупинилося

За інформацією Білозерської військової адміністрації, піковий підйом води пройшов – він відбувся в ніч на 7 червня, тоді вода піднімалася зі швидкістю до 30-40 см на годину. Підтоплення зазнали прибережні вулиці селища Білозерка та населених пунктів Дніпровського й Кізомиського старостатів.

«Сьогодні вночі представники Білозерської військової адміністрації вже фіксували зниження інтенсивності підняття води, і станом на день 8 червня ми можемо констатувати, що підняття води зупинилося і очікується зниження її рівня», - повідомила Білозерська СВА ввечері 8 червня.


Населені пункти Білозерської громади на березі водойм

Значного підтоплення зазнало більше сотні будинків на території громади, були аварійні відключення мережі комунальної інфраструктури – водопостачання та газопостачання та енергопостачання. По факту зниження рівня підтоплення ці комунальні послуги намагатимуться відновити.


Підтоплення в населених пунктах Білозерської громади. Фото: Facebook/Білозерська військова адміністрація

Дніпровське: осетровий завод під водою

Внаслідок руйнації Каховської ГЕС повністю затоплений єдиний в Україні державний осетровий завод, розташований у селі Дніпровське. Про це повідомила пресслужба Мінаграрної політики та продовольства. Знищення підприємства – це пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах країни. Щороку завод забезпечував вселення понад 1,5 млн екземплярів молоді осетрових.

Збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Усього, за попередніми розрахунками, загальні збитки складуть до 10,5 млрд грн.


Затоплений Дніпровський осетровий завод, 7 червня 2023 р. Фото: minagro.gov.ua

Місцеві жителі Дніпровського розповідають, що рівень води в річці Кошовій піднявся на 5-6 метрів, пише Білозерка.Іnfo. Окрім осетрового заводу, під водою опинився і комплекс відпочинку «Дельта Дніпра», будівлі якого раніше були практично знищені через постійні обстріли окупантів.

При цьому, незважаючи на катастрофу, окупанти знову обстріляли населений пункт. На щастя, обійшлося без жертв серед людей.


Комплекс відпочинку «Дельта Дніпра» до війни та сьогодні – знищений обстрілами окупантів та водою. Фото з відкритих джерел та скріншоти відео із соцмереж

Кізомис: у воді з’являються трупи загиблих тварин

У гирлі Дніпра, поблизу села Кізомис Білозерської громади, теж спостерігається підтоплення. А ще тут почали з’являтися трупи загиблих тварин та багато різноманітного бруду. Про поточну ситуацію в Кізомисі військовим журналістам видання Міноборони АрміяInform розповів військовослужбовець однієї з бригад територіальної оброни на псевдо Дід.

«На нашій ділянці за ніч вода піднялася десь на 15-20 см. Головна загроза полягає у тому, що Дніпро несе рештки домівок, поламані дерева та багато іншого сміття. Це може призвести до появи заторів на протоках, що в свою чергу сприятиме різкому підняттю води. Враховуючи, що свого часу протоки були заміновані у цих заторах також будуть міни, які можуть вибухнути у будь який момент та призвести до чергових руйнувань і загибелі людей», — розповів військовий.

Окремою проблемою є поява у воді загиблих тварин та риби. Їхні тіла вже поступово почали розкладатися. У майбутньому це може призвести до екологічної катастрофи.

Станіславська громада: підтоплень будинків немає

Села Станіславської ОТГ – Софіївка, Широка Балка, Станіслав та Олександрівка – розташовані на березі Дніпро-Бузького лиману. Підвищення води тут спостерігається, але не значне – серйозних підтоплень не зафіксовано. Про ситуацію голова громади Іван Самойленко щодня звітує на своїй сторінці в соцмережі.

Населені пункти Станіславської громади на березі лиману

Зокрема, увечері 7 червня він повідомив, що зафіксовано підйом води на 100 см, що для сіл громади не є критичним.

«Проведений огляд всіх прибережних територій від Олександрівки до Софіївки. Підтоплень будинків немає, є затоплені луги, старі стадіони, територія рибколгоспу та каналів»,написав він.

Самойленко додав, що цього дня по лимані «за течією пливли 1 корабель, 2 яхти, 1 пасажирський катер, док, 2 баржі, 1 будинок дерев’яний, багато човнів, баки та інші плавучі об’єкти».

Зранку 8 червня голова громади повідомив, що рівень води піднявся та зупинився на відмітці 107 см, підтоплення не спостерігаються. Він попередив, що можливі обвали скель, адже вода розмиває глину.

За інформацією Самойленка станом на вечір 8 червня, вода так і стоїть на місці, підйому вище не зафіксовано.


Незначне підвищення рівня води на березі лиману в селі Станіслав. Фото: Facebook/Ivan Samoylenko

На головній світлині: населені пункти Станіславської ОТГ від паводку захищають високі скелі, які в народі називають Станіславськими горами. Фото з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів