Ще двоє зрадників, які «очолили» освітні заклади Херсона під час окупації, отримали підозри в колабораційній діяльності. Ідеться про фейкових директорів школи № 27 та гімназії № 6. При цьому чоловіки не мали відношення до сфери освіти.
На Херсонщині заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності двом місцевим жителям, які очолили школи в загарбаному росіянами обласному центрі. При цьому один із них раніше працював охоронцем у магазині, другий був безробітним. Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.
Слідство встановило, що під час окупації чоловіки прийняли пропозицію представників ворожої влади та обійняли посади «директорів» гімназії № 6 та школи № 27 Херсона.
На офіційному сайті Офісу генпрокурора оприлюднені повідомлення про підозру Соколову П. А та виклик його на допит. Як пише Центр журналістських розслідувань, ідеться про колишнього співробітника МВС України Павла Соколова, який «очолив» захоплену окупантами херсонську школу № 27.
Колаборант Павло Соколов. Фото: скріншот відео
У документі вказано, що Соколов Павло Анатолійович, 1 травня 1968 року народження, не пізніше 18 серпня 2022 року погодився «очолити» захоплену окупантами херсонську спеціалізовану школу № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов. Загарбники «перейменували» заклад на «Школу № 27 города Херсона».
«Соколов вчиняв дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора РФ у закладі освіти», – йдеться в повідомленні про підозру.
Павло Соколов також активно знімався в пропагандистських відеосюжетах росЗМІ, розповідаючи про те, що законне керівництво школи № 27 «втекло» з Херсона. Крім того, він жалівся на «недостатню увагу в українській шкільній програмі російській літературі».
Соколов підозрюється у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк на 2 років або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.
Про іншого колаборанта, який, згідно з повідомленням прокуратури, раніше працював охоронцем у магазині, а після окупації міста «очолив» гімназію № 6, відомо не багато. Але принаймні є його ім’я – це такий собі Максим Івченко, 12 березня 1990 року народження. Про це повідомляє «База зрадників Херсона».
Колаборант Максим Івченко. Фото та скріншот з відео: телеграм-канал «База зрадників Херсона»
«Колабораціонізм. Івченко Максим Геннадійович. 12.03.1990. Директор гімназії № 6 м. Херсон від окупаційної влади», – ідеться в повідомленні.
Так званий «директор» дуже чекав на нові підручники та планував набрати на навчання 300 дітей.
День 397. 27 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах
Херсон позбувається російськомовних вивісок та реклами
Окупанти з дронів полюють на херсонських волонтерів
48 дітей, які жили тут, зникли. CNN – про викрадення окупантами херсонських дітей-сиріт