Автор: Діана Зубар, suspilne.media 20 Июня 2022 07:55

Волонтерка Марія Макарова разом з батьком Костянтином відкрили в Одесі соціальний центр для переселенців. Спочатку він мав бути місцем для українських пенсіонерів, які хочуть відвідати Одесу, проте після початку повномасштабного вторгнення сім’я вирішила робити прихисток для людей із гарячих точок. Про це повідомляє «Суспільне».

За три місяці повномасштабної війни в центрі прийняли 40 людей, 15 з яких наразі живуть там. Приїжджають переселенці з різних гарячих точок України: з Миколаєва, Херсона, Маріуполя та Харкова. Багато хто прибуває майже ні з чим, розповів Костянтин Макаров, тож їх забезпечують всім необхідним.

«Коли почалася війна, то буквально одразу десь на другий-третій день прийшло рішення, що треба просто робити це негайно, бо є матеріали. Але не було кому робити, і моя донечка кинула в соцмережах такий призов, щоб хто може допомогли. І це було настільки дивно, що прийшли люди, яких ми не знали».

Наразі в центрі є всього дві кімнати, санвузол, їдальня та кухня. Всі меблі, техніку та оснащення для кімнат волонтерка Марія Макарова шукала самостійно через соцмережі.

Загалом всіх переселенців розміщують в центрі не більше ніж на два місяці. Волонтерка каже, цього часу достатньо або влаштуватися на роботу та знайти житло.

«Коли звертається людина, у першу чергу єдине насправді що мені потрібно – це підтвердження, що він з якоїсь гарячої точки, і цього достатньо, я готова її розмістити. Я уточнюю в людей, або у родини, що їм необхідно в першу чергу, щоб я встигла підготуватися до їхнього приїзду, купити щось необхідне», – зазначила волонтерка.

«Тут є ліжка, щоправда вони з піддонів - поки все, що могли зробити. Люди соромляться і ні на що ніколи не скаржаться, тому я маю у них постійно випитувати, що їм реально необхідно, щоб відчувати себе трохи краще», – розповіла Марія.

В одній з кімнат зараз живе 9 людей – це три родини. Серед них і Вікторія Горшкова. Жінка виїхала з доньками з Миколаєва в кінці квітня, наразі вони намагаються розташуватися в Одесі, але після війни хочуть повернутися додому.

«Четверо дітей зі мною. Поки ми тут, тому що у нас, коли ми виїжджали, було більш-менш, а зараз там взагалі. Дякую, звичайно, цим людям, які нас прихистили», – розповіла Вікторія.

Зараз також додатково проводять ремонтні роботи в третій кімнаті: потім там зможуть приймати ще п’ятьох людей. Ремонт допомагає робити переселенець із Миколаєва Віталій, він також живе в цьому центрі.

«Тут ми поки робимо ремонт, точніше я, хлопці приїжджають, допомагають, стіни зашпаклювали. Кімната робиться на декількох людей, може, будемо гіпсокартоном зашивати, подивимося як це буде відбуватися. Спочатку зробимо коридор, потім кімнату, ну і вже якихось п’ятеро людей як мінімум ми тут поселимо», – розповів чоловік.

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

«Кримська допомога» - є черговим фейком від рашистів

«Ми, 10 беззбройних жінок, стояли проти 20 окупантів з автоматами». Історія дівчини, яка прожила 70 днів в окупованому Мелітополі

Кім про евакуацію з прифронтових районів Миколаївщини: «Ледь не палками виганяємо»