Асоціація реінтеграції Криму повідомляє про зникнення з Євпаторії примусово вивезених із Херсонщини дітей
Фото ілюстративне

Асоціація реінтеграції Криму повідомляє про зникнення з Євпаторії примусово вивезених із Херсонщини дітей

Автор: Марина Поліщук 17 Янв. 2023 14:20

З Євпаторії начебто зникли діти, яких раніше російські окупанти примусово вивезли з окупованої Херсонської області. Про це повідомляє Асоціація реінтеграції Криму.

Раніше неодноразово повідомлялося про масове викрадання дітей російськими загарбниками влітку минулого року з окупованої частини Херсонщини. Під виглядом нібито «оздоровлення» дітей вивозили до окупованого Криму або ж до РФ.

За даними Асоціації, у вересні в Євпаторії окупанти сконцентрували до 2 тисяч «евакуйованих» дітей, їх розмістили на базі захоплених у 2014 році українських відомчих дитячих санаторіїв: «Дружба», «Здравніца», «Лучістий», «Мрія» та «Чайка». Приблизно з листопада діти перебували в складних побутових умовах, мали істотні проблеми з харчуванням та теплими речами.

«Наразі експерт Асоціації реінтеграції Криму професор Борис Бабін повідомив про нові злочини російських окупантів. Він вказує про факти сексуального насильства над дітьми та про ймовірне вивезення силою окремих «евакуйованих» дітей до Чечні як фактично рабів. При цьому, констатує експерт, до грудня 2022 року «на фоні дітей» робили злочинний «піар» багато окупантів та колаборантів, та востаннє ці діти публічно публічно згадувалися у пропаганді агресора 16 грудня.

Надалі, з останніх днів грудня 2022 року, усіх цих «евакуйованих» дітей структури агресора раптово, без попереджень та масово вивезли з окупованої Євпаторії. Але вони не повернулися до Херсонської області, зокрема й на її окуповану частину», - повідомляє Асоціація на своїй сторінці в соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ти не повернешся в Херсон, це 100 відсотків». The Guardian – про українських дітей, яких окупанти вивезли «на відпочинок»

Посилаючись на слова Бориса Бабіна, Асоціація зазначає, що восени до таборів в якості персоналу були залучені місцеві жителі, але їм категорично заборонили обмінюватися з дітьми будь-якими контактними даними.

Під час вивезення дітей у грудні окупанти розповіли цьому персоналу, що начебто перевозять їх «у Московську область». Але, додає експерт, за два тижні у відкритих джерелах немає жодних відомостей про нинішнє місце перебування цих дітей.

«Асоціація згідна із тим, що це питання потребує негайного та невідкладного реагування як з боку української влади, так і міжнародних організацій, адже не виключені й украй негативні сценарії розвитку подій. У січні 2023 року АРК повідомила низку уповноважених структур ООН про відповідну загрозливу ситуацію», - йдеться у повідомленні.

 

 

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: