78 днів полону: як окупанти знущалися над подружжям херсонських поліцейських (відео)

78 днів полону: як окупанти знущалися над подружжям херсонських поліцейських (відео)

Автор: Анна Калюжна, bihus.info 14 Февр. 2023 09:00

Російські військові й силовики захопили, тримали в полоні та катували щонайменше 76 працівників правоохоронних органів Херсонщини. Частину з них окупанти вивезли на лівий берег Херсонської області та в Крим, які поки ще окуповані росіянами.

Про це журналістам Bihus.Info розповів керівник відділу протидії воєнним злочинам Херсонської обласної прокуратури Андрій Коваленко.

Росіяни затримували українських правоохоронців, які не змогли виїхати з окупації, відвозили їх у слідчий ізолятор тимчасового тримання і там під тортурами намагалися змусити до співпраці.

«Зокрема, розслідується провадження щодо подальшого вивезення окремих із них на тимчасово окуповану територію лівобережжя», - розповів прокурор Андрій Коваленко.

Те, що частину їхніх колег загарбники справді забрали із собою, відступаючи з Херсона, підтверджує подружжя херсонських патрульних Ольга та Станіслав, які не змогли виїхати з міста. Їх російські військові та представники МВС РФ затримали в серпні за зберігання табельної зброї. Також вони приписували їм підрив колаборантів на проспекті Сенявіна. Обох окупанти катували. Станіслава били струмом та топили, вимагаючи оббріхувати себе та дружину.

«Він одягає мою футболку мені на обличчя. Один із них каже: “Ну, тут ты, сука, и сдохнешь”. Одягають наручники, садять на стілець, починають бити, потім кидають на підлогу. Знов били. Потім починають струмом бити. Шокер був у них великий, дуже сильно бив. Після струму вони перейшли до “водних процедур”, як ми тут на ІТТ (ізолятор тимчасового тримання, – ред.) називали. Накинули на обличчя якусь ганчірку, і моя футболка також була на голові. Почали заливати водою. Десь 2 рази відкачували потім, не давали померти», - згадує Станіслав жахи перебування в полоні в окупантів.

Його дружину Ольгу, капітана поліції, теж катували.

«Вдягнули на мене шапку, вона була мокра. Я не зрозуміла, чому. Посадили на стілець, примотали мене скотчом до стільця. Зняли шапку, вдягнули чорну футболку на обличчя. І почали заливати мене водою, поки я не почала захльобуватись. Потім дають кілька секунд перепочити, ти починаєш дихати, проте бавовняна тканина не дає доступу кисню, і ти наче й дихаєш, але нічого не відбувається через мокру тканину. І це повторюється, і повторюється... І потім вийшло так, що я вирвала руки зі скотчу. Дуже сильний інстинкт… Коли ти вже здаєшся головою, ти думаєш: “Ну все, я не хочу це витримувати. Якщо це така доля, це війна, - значить, так завершиться. Ну що ти зробиш”? Але твоє тіло тобі каже: “Ні! Ні! Так не буде”», - розповіла Ольга про тортури.

Загалом подружжя провело в катівнях 78 днів. Обох поліцейських окупанти неодноразово схиляли до співпраці. Вони не погодилися. З української поліції їх звільнили, нині вони намагаються відновитися.

Детальніше про 78 днів полону Ольги та Станіслава, катування та знущання над ними дивіться далі у відео.

Сьогодні відомо про 539 херсонців, яких брали в полон і катували окупанти.

«У кримінальних провадженнях, які розслідуються правоохоронними органами Херсонщини встановлено 539 цивільних осіб, які були незаконно позбавлені свободи й утримувалися в місцях катування. Це вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 438 КК України - порушення законів та звичаїв ведення війни, жорстоке поводження з цивільним населенням», - додав прокурор.

Місцезнаходження 350 херсонців і жителів Херсонщини наразі встановлюється слідством. Найімовірніше, більша частина з них також перебуває на лівому березі області на поки що окупованих Росією територіях.

Фото на обкладинці: скріншот з відео bihus.info

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів