Автор: Євген Веселов 29 Июля 2022 16:23

5 загиблих, 12 поранених – результат обстрілу житлового кварталу Миколаєва

5 загиблих, 12 поранених – результат обстрілу житлового кварталу Миколаєва

29 липня о 9:45 вперше за багато часу російські війська вдень обстріляли касетними снарядами цивільний густонаселений район Миколаєва, влучивши у зупинку громадського транспорту. На даний момент відомо про п’ятьох загиблих, в лікарнях знаходяться 12 постраждалих, серед яких четверо у реанімації, троє на операційному столі. Через постріли касетними снарядами зона ураження була декілька сот метрів, багатьом людям надана перша допомога, вони отримують амбулаторне лікування. Про це повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич та додав:


«Це були прості мирні люди. Хтось з них йшов по пішохідному переходу, хтось стояв на зупинці громадського транспорту. Це люди різного віку. Поряд нема жодного військового об’єкту. Ранок розпочався з такої трагедії».

Прокоментував ситуацію голова Миколаївської ОВА віталій Кім:

«У зв’язку з успіхами ЗСУ на півдні російські мразі змінили тактику — вчора вистрілили в спальний район звичайний. Скільки я там не ходив, ні одного натяку на військові цілі не знайшов. Розвалили купу будинків. Сьогодні вистрілили в інший район, поруч із зупинкою громадського транспорту».

Станом на 29 липня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 8167 цивільних об’єктів.


Про це інформує Миколаївська обласна державна адміністрація.


Із них 5265 об’єктів житлового фонду, медичні заклади – 54,навчальні заклади – 301,заклади культури – 126,об’єкти промислових підприємств – 99,об’єкти життєзабезпечення: газо – 724, електро – 530, водо – 28, теплопостачання – 92,інші не військові об’єкти – 948.


Наразі в області тривають роботи з відновлення газо- та електропостачання у населених пунктах, які постраждали внаслідок війни.


Натепер без газопостачання всього 7027 споживачів.


На цей час припинено електропостачання, водопостачання, водовідведення у 121 населеному пункті (у п'яти – частково) Баштанського та Миколаївського районів.

Як інформує Оперативне командування «Південь», протягом останньої доби українська авіація нанесла 7 ударів по ворогу на півдні, із них по опорних пунктах — 4, по зосередженню ворожої сили та техніки — 3.


У Генічеському, Херсонському, Каховському та Бериславському районах знищено 4 склади боєприпасів.

У Миколаєві ракети з асфальту викорчовують трактором

Мер Миколаєва: «Хтось із міських голів переживає за ціну на газ. Я переживаю, щоб ми взагалі змогли запустити опалення»

Жителям Франції розповіли героїчну історію української жінки з Миколаївщини, яка відстояла своє село перед окупантами

Військові про важкі бої поблизу Миколаєва: «Ворог дуже набрид, геть не економить боєприпаси»