14-річний Артур із Херсонщини вчиться жити з біонічним протезом руки

14-річний Артур із Херсонщини вчиться жити з біонічним протезом руки

Автор: Марина Поліщук 26 Май 2023 10:30

У національній дитячій лікарні «Охматдит» проходять лікування і діти з Херсонської області, яку російські окупанти щодня жорстоко обстрілюють. Чимало дітей прооперовано, вони проходять тут реабілітацію. Нещодавно фахівці лікарні поставили біонічний протез руки 14-річному херсонському підлітку. Історію Артура «Охматдит» розповів на своїй сторінці у Facebook.

Артур пережив окупацію Херсонщини. Проте після звільнення правобережної частини області росіяни почали нещадно обстрілювати населені пункти вздовж Дніпра. Одного разу під вогонь окупантів потрапив 14-річний Артур – у нього сильно постраждала ліва рука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша дитина, протезована в Україні. Марині з Херсонщини удосконалили протез: тепер він – мов справжня ніжка

Хлопця спочатку повезли до херсонської лікарні. Там медики змушені були проводити операцію за допомогою ліхтариків, бо в лікарні не було ні світла, ні води. На жаль, врятувати руку було неможливо. Артуру зробили ампутацію лівої руки вище ліктя, а потім направили в «Охматдит».

«За лікування підлітка взялися спеціалісти відділення мікрохірургії «Охматдиту» та інші медики лікарні. Пізніше реабілітологи та психологи розпочали роботу з фізичного та морального відновлення і підготовку хлопця до протезування. Пів року роботи з нашими спеціалістами зміцнили Артура як фізично, так і морально», – зазначено на сторінці лікарні.

Високофункціональний протез руки з біонічною кистю Артуру виготовили в Україні на базі Стеценко-Центр протезування. Профінансували сучасний протез благодійні організації Nova Ukraine та Superhumans Center, частково було й державне фінансування.

Тепер з Артуром продовжать займатися спеціалісти «Охматдиту», аби він навчився вправно використовувати протез у повсякденному житті. Зараз із хлопцем тільки проводять перші тренування, але він уже може взяти яблуко та цукерки, переставити стакан із водою, взяти коробку з сірниками, відірвати виноград, потиснути руку.

Фото: Kostiantyn Golinchenko

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Підрив ГЕС: у Німеччині жителі Херсонщини мітингували й донатили для допомоги постраждалим

Херсонського колаборанта Вадима Ільмієва окупанти затримали й звинувачують у крадіжці 26 млн рублів

Каховська ГЕС: як усе починалося. Велике будівництво сталінської епохи (фото)

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками