12 років за ґратами – вирок гауляйтеру села Нововоскресенське Бериславського району

12 років за ґратами – вирок гауляйтеру села Нововоскресенське Бериславського району

Автор: investigator.org.ua 08 Июня 2023 18:45

Юрій Петухов, гауляйтер села Нововоскресенське Нововоронцовської селищної територіальної громади Бериславського району, за співпрацю з окупантами проведе 12 років у в’язниці. Чоловік, якого затримали невдовзі після звільнення села, свою провину визнав повністю.

Про це йдеться у вироку Приморського районного суду міста Одеси, пише Центр журналістських розслідувань.

Слідчі змогли довести, що раніше не судимий Юрій Петухов, уродженець Хабаровського краю РФ, житель Нововоронцовської громади, громадянин України, приблизно в березні 2022 року добровільно зайняв посаду «голови Нововоскресенської сільської ради військово-цивільної адміністрації Бериславського адміністративного району Херсонської області». 

На цій посаді Петухов допомагав представникам країни-агресора, організовував агітаційні заходи та зустрічі з місцевими жителями, поширював серед односельців газети з антиукраїнською пропагандою, допомагав російським окупаційним військам шукати проукраїнських громадських активістів та представників бізнесу для їхнього пограбування. Також він допомагав окупантам впроваджувати «освітні стандарти» РФ і пропонував вчителям проходити так звану перекваліфікацію в тимчасово окупованому Криму.

Свою провину обвинувачений Юрій Петухов у суді визнав повністю і вказав, що всі обставини правопорушень, описані в обвинувальному акті, відповідають дійсності в повному обсязі. Його визнано винним у колабораційній діяльності та пособництві державі агресору за ч. 5 ст. 111-1 і ч. 1 ст. 111-2 КК України. 

Попри те, що прокурор просив для обвинуваченого покарання у вигляді 11 років позбавлення волі, суд вирішив дати йому 12 років тюрми без конфіскації майна. Гауляйтера Нововоскресенського також позбавили права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, займатися діяльністю, яка пов’язана з наданням публічних послуг, на термін 15 років.

Нагадаємо, село Нововоскресенське звільнили від російських загарбників у ніч з 4 на 5 жовтня 2022 року. Місцевого гауляйтера Юрія Петухова правоохоронці затримали 12 жовтня. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів