10 років позбавлення волі – вирок суду оголошено колишньому гауляйтеру Чаплинки
Фото з відкритих джерел

10 років позбавлення волі – вирок суду оголошено колишньому гауляйтеру Чаплинки

Автор: Марина Поліщук 26 Май 2023 16:30

Жителя селища Чаплинка, який пішов на співпрацю з російськими окупантами та обійняв посаду так званого «голови військово-цивільної адміністрації Чаплинського району», визнали винним у колабораційній діяльності й засудили до 10 років позбавлення волі. Щоправда, заочно – чоловік перебуває у розшуку.

За повідомленням Каховської окружної прокуратури, підозрюваного визнано винним у колабораціонізмі за ч. 5 ст. 111-1 КК України. 

«Чоловіка засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна. Також його позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 15 років», - повідомляє пресслужба прокуратури.

Доведено, що після початку широкомасштабного вторгнення окупаційних військ РФ житель Чаплинки обійняв посаду «голови військово-цивільної адміністрації Чаплинського району». На займаній посаді він зобов’язував фізичних і юридичних осіб підпорядковуватися окупаційній адміністрації, здійснював підбір працівників до зазначеного незаконного органу влади. Також він керував комунальними підприємствами та перепідпорядкував структурні підрозділи Чаплинської селищної ради під своє управління.

У прокуратурі додають, що наразі чоловік перебуває в розшуку.

Імені засудженого прокуратура не називає. Але відомо, що зазначену «посаду» від окупантів отримав Атом Мірібян. 

Ще у вересні минулого року український контрнаступ змусив багатьох колаборантів брати ноги в руки. Серед утікачів був і Мірібян. Посилаючись на експерта Сергія Данилова, «Гривна» тоді повідомляла:

«Атом Мірібян, гауляйтер Чаплинки, вже втік. Достовірні джерела йому повідомили, що треба тікати. Старі чаплинські еліти на місці. До багатьох будуть питання».

Повідомлення про підозру Мірібяну було оголошене ще влітку минулого року. У грудні обласна прокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт щодо нього.

Скріншот відео пропагандистів

Згідно з даними сайту evocation.info. Атом Мірібян народився 3 березня 1989 року в місті Гавар у Вірменії. Жив у Чаплинці, маючи посвідку на проживання в Росії. Вищу освіту здобув в Одеській національній юридичній академії на факультеті «Міжнародно-правові відносини та юридична журналістика».

З 2011 по 2021 рік Мірібян займався підприємництвом, але без значних успіхів – на відміну від його батька, відомого підприємця Саргіса Мірібяна, який був засновником та керівником приватного підприємства «Сако-68» у Чаплинці. У 2011 році підприємство займалося вирощуванням зернових культур.

До речі, після Мірібяна окупанти призначили «керувати» Чаплинкою свого – гастролера з Росії, військового Олександра Хлюстова. Йому Служба безпеки України теж повідомила про підозру.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: