“Я залишався на підриві мосту”: військовий ЗСУ розповів подробиці вторгнення росіян на Херсонщину

Чи були накази щодо розмінування адмінкордону між Херсонською областю та Кримом? Як відбувалося вторгнення росіян через КПВВ Чонгар? Як готувалися українські військові до атаки рф з тимчасово окупованого Криму? Про це розповів в інтерв’ю виданню “УП” військовослужбовець ЗСУ, старший сержант морської піхоти Іван Сестриватовський, який у квітні цього року повернувся з полону.

За його словами, жодних наказів щодо розмінування, зокрема, КПВВ Чонгар, через який частина окупаційних військ зайшла у лютому минулого 2022 року в Херсонську область, не було від командування. А самі мінні загородження постійно обслуговувалися саперними підрозділами. Також були заміновані автомобільний та залізнодорожні мости.

Іван Сестриватовський каже, що під час вторгнення він залишився на підриві мосту біля КПВВ Чонгар:

“Ніхто не спав. Підняли десь о третій годині. Всіх розставили по позиціях. І я вже з командиром пішли підключити машинки на підрив. Я остався, а він пішов займатися особовим складом. Я залишився на підриві”.

Далі, за словами Сестриватовського, розпочався мінометний обстріл позицій українських військових з боку росіян, які йшли в наступ з тимчасово окупованого Криму.

Воїн ЗСУ каже, що на той момент не було зв’язку з командиром. Саме тому рішення про підрив мосту на Чонгарі довелося приймати самостійно.

“Я намагався здійснити підрив, але вибуху не сталося. Я не сапер, але варіанти два – або була висаджена диверсійна група, або дроти було пошкоджено мінометним обстрілом. Тому в мене два таких варіанта. Іншого нема”, – каже Сестриватовський.

Далі було близько трьох спроб здійснити вибух мосту. Іван Сестриватовський спробував перепідключити пристрій підриву, але марно. Після цього був відхід на інші позиції.

“Було обговорення, що якщо я не встигну на евакуацію, то відходжу своїм авто. Так і сталося. Я не встиг виїхати з усіма. Тому прийняв рішення уходити легковим автомобілем. Почалася стрілянина. Потім постріл гранатомета перед машиною. Її знесло в сторону. Мене поранило. Машина була пошкоджена і вже на ній не можна було нікуди їхати. Я намагався йти пішки”, – говорить старший сержант.

За його словами, з ним разом були два військових строкової служби. Згодом до групи військових приєдналися троє прикордонників, які також не встигли відійти. Як каже Сестриватовський, вони потрапили в оточення 24 лютого 2022 року близько четвертої години дня. Саме тоді військові потрапили у полон окупантів. Далі групу військових вивезли до окупованого Криму. Після цього відбувалися допити з боку росіян.

“У них стандартний набір питань – склади, склади ГСМ, переміщення. Їх цікавило все. Спочатку були питання стосовно тих мостів, але моя відповідь була, що я не сапер, я не в курсі і нічого не знаю. Далі, коли почалися серйозні допити, не було сенсу казати, бо питали би, чому приховав відразу. Тому стояв на своєму і мовчав”, – каже військовий.

Повне інтерв’ю Івана Сестриатовського на Youtube-каналі “УП”.

 

Пов'язані записи

Активісти встановили місцезнаходження 46 дітей, викрадених росіянами з Олешківського інтернату

Незаконне переміщення та депортація дітей є однією з офіційних ознак злочину геноциду. Росіяни активно впроваджують цю практику на тимчасово окупованих територіях України, зокрема і на ТОТ Херсонщини. Подібна доля спіткала і…

Подробиці
Скільки ВПО з Херсонщини проживають на Миколаївщині та як їм допомагають з житлом

Миколаївщина у списку областей з великою кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. В області продовжують реалізовувати програми підтримки для ВПО, зокрема щодо забезпечення їх житлом. На Миколаївщині, станом на червень цього…

Подробиці