«Я – переселенець: шлях з Херсона» - відеоінструкція від блогера

«Я – переселенець: шлях з Херсона» - відеоінструкція від блогера

Автор: Євген Веселов 25 Августа 2022 17:15

Херсонський журналіст та блогер Костянтин Риженко виїхав з тимчасово окупованого Херсона лише у 20-х числах серпня. Про досвід, який він отримав під час евакуації та детально про роботу ХАБу для переселенців у Запоріжжі, він розповів у своєму відеоблозі.

Він описав, як відбувається реєстрація у Запоріжжі та яку допомогу можна отримати, вказавши всі потрібні контакти. Далі – мовою оригіналу:


«Ви зареєструвались у одній з організацій на евакуацію. Їх буде все більше, тому можливостей виїхати і автобусів буде все більше.
1. Автобус чи будь який інший транспорт прибуває у розподільчий центр в Запоріжжя. Це люди не тільки з Херсону, це майже з усіх окупованих територій півдня України.
2. Усі хто приїхав, проходять фільтрацію, перевірку. Далі отримують допомогу від різних організацій. Одяг, їжу, душ, юридичні консультації та допомогу, відновлення документів і заявки на фінансову допомогу, медичну допомогу. Навіть якщо ви просто приїхали у трусах з паспортом в руках вам допоможуть усім чим треба. Навіть дають корм для тварин.
3. Далі вам можуть надати можливість переночувати. Для цього є обладнані дитячі садки, де можна на деякий час оселитись. (звісно є цікаві історії від деяких переселенців, яких вигнали на вулицю і які радісно розганяє русняве ІПСО, але якось забувають сказати, що ці переселенці влаштували фестивальну п'янку у місці де їх прилаштували, а аватари на війні - це зло)
4. Якщо вам треба їхати кудись далі, вам допоможуть з цим. Є безкоштовні автобуси від волонтерів, які відвезуть вас куди вам треба по території України, чи країн Європи.
5. ХАБ саме для херсонців. Автобуси евакуації привозять вас прямо до ХАБу. Звісно, ви реєструєтесь при заїзді у Запоріжжя, а потім вас везуть далі у ХАБ.
6. Ви отримуєте, ліжко, особисту шухлядку, медичний огляд, допомогу, ліки. Два ящики гуманітарної допомоги. Перший - набір продуктів харчування, другий - засоби особистої гігієни. Якщо у вас є дитина, вам дадуть памперси. Окрім цього вас будуть годувати 2 рази на день. Хавка дуже норм.
7. Ви можете відпочити скільки вам потрібно, прийти до тями, розібратись що і як навколо і спокійно спланувати куди вам рухатись далі. Ніхто вас гнати не буде. Особисто мої родичі прожили 3 дні. Вам нададуть безкоштовний квиток на потяг у потрібне вам місто України.
8. Вам нададуть консультації, як отримати грошові допомоги і статуси від різних організацій окрім ВПО.
9. Таких ХАБів для Херсонців буде все більше по країні. Якщо буде можливість, буду їздити по тих містах робити огляди подібні цьому.

Ось сайт хабу для Херсонців в Запоріжжі. 
Також окремо від цього. Є сайт Прихисток, де можна пошукати житло для переселенців, або надати житло і отримувати компенсації від держави.

Ще готель Рейкарз у Запоріжжі також селить на короткий період переселенців у себе. Ось номер людини, яка цим займається 0977575562».


Риженко висловив подяку за допомогу у зйомках команді ХАБу "Я Херсон". А також Сергію, і Максиму, які допомагали під час зйомок. Окрема подяка - монтажеру видання "Ніквесті" Данилу, який під обстрілами змонтував відео.

УВАГА! Більше інформації, де та в яких містах України переселенці з Херсонщини можуть отримати допомогу та підтримку у нашому матеріалі. Також тут є контакти організацій, які займаються допомогою з евакуацією з тимчасово окупованої Херсонщини.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів