«У Херсоні вбито проросійських чиновників» - британська газета про роботу українських партизанів

«У Херсоні вбито проросійських чиновників» - британська газета про роботу українських партизанів

Автор: Марина Поліщук 09 Августа 2022 18:15

Увага багатьох країн світу наразі прикута до України, зокрема й до Херсона. Оскільки найінтенсивніші бої, як стверджує британська розвідка, невдовзі перемістяться на південь України. Тож Херсон наразі часто згадується в матеріалах багатьох світових ЗМІ.

Нижче публікуємо статтю «У Херсоні вбито проросійських чиновників», яка вийшла 7 серпня у щотижневій газеті Великобританії The Sunday Telegraph. Журналісти видання пишуть про наслідки роботи партизанського руху на окупованій Херсонщині. Переклад матеріалу підготував член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

Перша шпальта щотижневої британської газети The Sunday Telegraph, 7 серпня 2022 р.

У ХЕРСОНІ ВБИТО ПРОРОСІЙСЬКИХ ЧИНОВНИКІВ

Кількість гучних смертей та нападів зростає, оскільки Україна націлюється на повернення окупованої території

Українські партизани, схоже, розпочали кампанію вбивств проросійських чиновників в окупованому Херсоні напередодні запланованого наступу з метою повернути цей регіон.

Вчора було застрелено призначеного Москвою заступника голови міста Нова Каховка під Херсоном, коли він виходив зі свого будинку.

За повідомленнями російських ЗМІ, Віталій Гур помер дорогою до лікарні у Криму. Повідомляється, що біля будинку Гура слідчі виявили викинуті гільзи від напівавтоматичного пістолета Макарова. Надійний пістолет Макарова був стандартною зброєю для радянських військових, агентів КДБ та поліції.

«Наскільки я знаю, він помер, - сказав Володимир Леонтьєв, голова проросійського уряду Херсонської області. - Він був у лікарні. Військові лікарі намагалися врятувати йому життя».

Нова Каховка - місто з населенням близько 45 тисяч осіб, розташоване на південному березі Дніпра. Це життєво важливий вузол для російських зусиль щодо поповнення запасів Херсона за 35 миль нижче за течією на північному березі річки.

Це сталося наступного дня після того, як проросійському меру Херсона раптово стало так погано, що його довелося ввести в штучну кому. Володимира Сальдо відправили до Криму, а потім доправили до НДІ швидкої допомоги імені Скліфосовського в Москві для токсикологічних досліджень.

У російських новинах розійшлися думки про те, від чого страждає Сальдо. Одні повідомляли, що він переніс інсульт, інші - що він хворий на Covid-19. Опозиційні ЗМІ заявили, що його отруїли.

За останні пару місяців диверсанти та кілери активізували свої атаки на Херсонщині. У червні внаслідок вибуху двох окремих замінованих автомобілів було вбито колабораціоніста-начальника тюремної служби та високопоставленого проросійського чиновника в цивільному уряді. У липні внаслідок вибуху бомби вибухнула машина, в якій перебували двоє поліцейських, за повідомленнями, один із них загинув.

Вбивства відбуваються у той час, коли Україна готується до наступу, щоб повернути собі стратегічний регіон. Російські війська без бою захопили район, що прилягає до Криму, у перші дні війни.

Бойові дії зупинилися на Донбасі, раніше у центрі уваги. Натомість британське міністерство оборони заявило, що зусилля перемістилися на південь, де війна вступала в «нову фазу» вздовж лінії фронту завдовжки 225 миль. Там українські сили висадили в повітря мости через річку Дніпро, життєво важливі для російських шляхів постачання Херсона. Щоб протистояти цьому, Росія направила тисячі солдатів на підкріплення.

«Довгі колони російських військових вантажівок, танків, буксированої артилерії та іншого озброєння продовжують віддалятися від українського Донбасу й прямують на південь. Російські сили також посилили свої ракетні удари по місту Миколаєву за 25 миль від Херсона.

Цими вихідними місто запровадило спеціальну комендантську годину з кінця п'ятниці до раннього ранку завтра, оскільки влада намагається зловити людей, які співпрацюють з Росією.

«Місто буде закрито на вихідні. Прошу поставитися з розумінням, - звернувся до мешканців у своєму Telegram-каналі губернатор Миколаївської області Віталій Кім. - Ми також працюємо над колабораціоністами. Райони проходитимуть перевірки».

В інтерв'ю The Telegraph минулого місяця він сказав, що колабораціоністи відправляли російській артилерії координати українських позицій у місті, і їх треба було вистежити.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів