Автор: Марина Поліщук 29 Июля 2022 17:00

«Нас іще чекають великі бої». Військові експерти кажуть, що окупанти накопичують рештки сил для наступу на півдні України

«Нас іще чекають великі бої». Військові експерти кажуть, що окупанти накопичують рештки сил для наступу на півдні України
Фото: facebook/Оперативне командування «Південь»

«Думаю, найближчим часом ми вже побачимо розв’язку»

Сергій Кузан, військовий експерт, розповів в ефірі Радіо НВ, що російські сили намагаються зібрати останні дієздатні сили аби здобути ініціативу на півдні України.

«Я би хотів сказати, що по всьому півдню, я думаю, ми ще будемо спостерігати спроби російського наступу, тому що перекидаються великі підрозділи десантних військ. Десь приблизно 14 БТГ (батальйонні тактичні групи, - прим. ред.), тобто це десь 8 з половиною тисяч саме десантних військ і буде доведено до 10−11 [тисяч]. Це говорить про те, що росіяни спробують переломити ситуацію загалом на півдні. Йдеться і про Запоріжжя, і про Миколаївський напрямок», — вважає Кузан.

На думку експерта, окупанти розуміють, що втрачають ініціативу.

«Тому нас іще чекають великі бої. Але нашому командуванню відомі ці плани противника, і [ЗСУ] готуються прийняти ворога. А на Запорізькому напрямку, окрім того, перекидають додаткові танкові підрозділи, тому що на півночі росіяни бачать, що по іншому вони втрачають ініціативу», — додає він.

«Там не затишшя, там постійно тривають бої, але все ж таки росіяни не диктують ініціативу навіть на цьому напрямку. Тому вони зараз значно підсилюють свої підрозділи для того щоб спробувати переламати, перехопити ініціативу і для свого удару вони концентрують такі сили. Тому не можна сказати, що все закінчено на півдні, але думаю, що найближчим часом ми вже побачимо розв’язку. Тому що сил на більше ніж один такий „стрибок“ у росіян наразі немає», — резюмував Сергій Кузан.

«На сьогодні противник здатний до проведення лише однієї оперативної наступальної операції, підготовку якої ми й спостерігаємо на півдні»

Свою точку зору щодо ситуації на півдні України та накопичення російським окупантами своїх військ на цьому напрямку виклав і Костянтин Машовець - полковник ЗСУ, експерт з питань оборонного планування, застосування військ та розвитку ЗСУ.

За його даними, у Південнобузькому операційному районі ВЖЕ перебуває угруповання ПДВ (підрозділів десантних військ) у складі 14-15 батальйонних тактичних груп чисельністю до 8500. 

Машовець пише, що фіксується переміщення понтонно-мостового підрозділу зі складу Східного військового округу ЗС РФ через Мелітополь в напрямку Херсона. 

«Скоріш за все, це не для Дніпра, так як на Дніпрі та Інгульці вже розгорнуто та діє принаймні дві інженерно-саперні тактичні групи. Це для форсування Південого Буга...», - пише експерт.

На Запорізькому напрямку командування військ противника також дуже активно ущільнює та нарощує своє угрупування. На Миколаївському та Криворізькому напрямках противник продовжує активно вести повітряну розвідку. 

«Очевидно, що командування військ противника розгортає у Південній операційній зоні (тобто на Миколаївському, Криворізькому та Запорізькому напрямках) оперативне НАСТУПАЛЬНЕ угрупування військ.

У зв'язку з цим постає ціла низька питань...

Одне з них - куди ця шобла посуне..?

Відповідь очевидна: або на Миколаїв (далі на Одесу та Придністров'я), або на Кривій Ріг (далі на Запоріжжя та Дніпро), бо саме тут концентруються “смугасті” болвани з російських ПДВ у “ексклюзивних обсягах”.

Все вірно, шановне панство, поки ви “збираєтеся звільняти Херсон”, вони там же збираються наступати. Інакше яскраво виражене мобільно-наступальне “десантно-штурмове” російське стадо, яке для впертої оборони підходить дуже слабо, не збиралося би в такій кількості саме на цьому напрямку», - пише Костянтин Машовець.

Він додає, що на сьогоднішній день «противник здатний до проведення ЛИШЕ ОДНІЄЇ ОПЕРАТИВНОЇ НАСТУПАЛЬНОЇ ОПЕРАЦІЇ, підготовку якої ми й спостерігаємо у Південній операційній зоні». На решті операційних напрямках - ідеться про Харьковский та Слов'янський - активна оборона, підсумовує полковник ЗСУ.

 

На що схоже життя мешканців зруйнованого українського міста майже через пів року після початку війни. Що 14 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні