«Ліз Трасс сказала забути про медовий місяць» – британські ЗМІ про нового прем'єр-міністра країни

«Ліз Трасс сказала забути про медовий місяць» – британські ЗМІ про нового прем'єр-міністра країни

Автор: Марина Поліщук 07 Сентября 2022 21:00

6 вересня Велика Британія отримала нового прем'єр-міністра – цю посаду обійняла Ліз Трасс. Одночасно вона також очолила Консервативну партію (з 5.09.2022 р.).

Нагадаємо, що обидві посади займав Борис Джонсон – один із небагатьох європейських лідерів, який всіляко підтримував Україну після повномасштабного вторгнення РФ.

Під час передвиборчої кампанії Ліз Трасс обіцяла продовжити справу Джонсона щодо допомоги та підтримки України. Її позиція щодо України та Росії давно відома й незмінна: «Ми не зупинимося, доки Путін не зазнає краху».

Отже, Ліз Трасс – новий прем'єр-міністр Великобританії. І вже 6 вересня усі британські газети вийшли з повідомленням, що Трасс виграла вибори лідерів торі та стала наступним прем'єр-міністром.

Далі – перші шпальти 15 друкованих ЗМІ Великої Британії за 6 вересня 2022 року. Переклад (російською мовою) – члена Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерта Сергія Чернявського.

The Times

«ПРЯМО ДО СПРАВИ» – пише The Times, повідомляючи, що пані Трасс, як очікується, заморозить рахунки за електроенергію для домогосподарств, і це буде однією з її перших справ на новій посаді.

Її прихід до влади на тлі побоювань масових банкрутств змусить одразу взятися за справи, оскільки деякі паби та ресторани зіткнуться із семиразовим збільшенням витрат на електроенергію.

Daily Mail

«ПРИЙДЕ ЧАС, ПРИЙДЕ ЖІНКА» – заголовок Daily Mail, у статті йдеться, що для прем'єр-міністра із часів Маргарет Тетчер не було більш «жорсткіших викликів на порядку денному на старті».

Газета пише, що пані Трасс планує стратегію «шоку та трепету» щодо рахунків за електроенергію, податків та NHS (національна служба охорони здоров'я), щоб «залишити свій слід» у Британії.

The Guardian

«ТРАСС ПЕРЕМАГАЄ, АЛЕ ЧИ ЗМОЖЕ ВОНА ЗАПОБІГТИ КРИЗІ, ЩО НАСУВАЄТЬСЯ?» The Guardian також пише про вхідні завдання пані Трасс. Її новий уряд розпочне гонку із часом, щоб викласти плани щодо вирішення надзвичайної ситуації, пов'язаної з вартістю життя.

У газеті йдеться про те, що Трасс стикається з «важкою боротьбою» за перемогу над депутатами-консерваторами, оскільки вона успадкувала «глибоко розділену партію, яка відстає в опитуваннях, а деякі бунтівні прихильники вже, як кажуть, планують її смерть».

Меtro

«ЛІЗ: Я ЗАБЕЗПЕЧУ» – Меtro пише, що «блискуча» пані Трасс зустрінеться з королевою сьогодні в Балморалі, щоб офіційно вступити на посаду, пообіцявши «зробити, вирішити, забезпечити».

Daily Express

«ДОВІРТЕСЯ TРАСС, ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВЕЛИКОБРИТАНІЮ», – пише Daily Express. У статті йдеться про те, що «рішуча» перемога над Ріші Сунак робить Ліз Трасс третьою жінкою-консерватором, яка очолила Велику Британію.

Партія торі довірилася пані Трасс, пише газета, щоб переконати націю в тому, що вона є прем'єр-міністром, який може служити Британії.

Daily Mirror

«ТІ Ж СТАРІ ТОРІ». У статті йдеться про те, що прем'єр-міністри-консерватори за останні 12 років «зруйнували економіку, розгромили громадські служби, залишивши мільйони людей у ​​гіршому становищі, ніж було раніше».

«і»

«ТРАСС ПЛАНУЄ ЗАМОРОЗИТИ РАХУНКИ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ДО СІЧНЯ» – видання "i" пише, що, повертаючись до своїх політичних планів як прем'єр-міністра, пані Трасс розробляє плани зі своїм імовірним канцлером Квасі Квартенгом. Вона хоче зафіксувати рахунки за газ та електрику для домашніх господарств на поточному середньому рівні 1971 фунт стерлінгів до кінця січня. Газета пише, що енергетичний замок, який повісять на зростання вартості життя, буде універсальним і принесе користь усім домогосподарствам у Британії.

Daily Telegraph

«РАХУНКИ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ БУДУТЬ ЗАМОРОЖЕНІ ДО НАСТУПНИХ ВИБОРІВ». Daily Telegraph пише, що рахунки за електроенергію будуть заморожені до 2024 року, коли очікуються наступні загальні вибори, відповідно до планів, які розглядає новий прем'єр-міністр.

У статті йдеться про те, що ця бюджетна політика триватиме довше і коштуватиме на десятки мільярдів фунтів більше, ніж пропозиція Лейбористської партії обмежити ціни на поточному рівні до початку 2023 року.

The Sun

«ЛІЗ ТИСНЕ НА ПЕДАЛЬ ГАЗУ» – пише газета.

Financial Times

«100-МІЛЬЯРДНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПЛАН ТРАСС». Газета пише, що пані Трасс негайно розпочне роботу над пакетом допомоги в галузі енергетики. Передбачається, що Трасс запропонує дворічний пакет енергетичної допомоги, який може коштувати 100 мільярдів фунтів стерлінгів.

Видання пише, що її кандидат на посаду канцлера зважує, чи мають гроші, витрачені на інтервенцію, бути відшкодовані за рахунок загального оподаткування або за рахунок майбутніх зборів зі споживчих рахунків — додавання останнього може бути «політично проблематичним».

Daily Star

«НУ, ЦЕ БУВ ДИВНИЙ 1139-ДЕННИЙ СОН В ЛИХОМАНЦІ, ЧИ НЕ ТАК?» Газета Daily Star відзначила останній день прем'єрства Бориса Джонсона фотографіями, на яких він корчить різні мармизи. Він резюмує 1139 днів свого перебування на посаді як «кінець помилки».

The Scotsman

«ТОРІ ПЕРЕТВОРЮЮТЬСЯ НА ОПОРУ, КОЛИ НАЦІЯ ГОТУЄТЬСЯ ДО КРИЗИ» - видання The Scotsman повідомляє, що пані Трасс перемогла Ріші Сунака, набравши 81 326 голосів проти 60 399 голосів.

The Herald

«ТРАСС ВИГРАЄ ГОНКУ ЗА ЛІДЕРСТВО ТОРІ. В умовах кризи новий прем'єр-міністр повинен надати відповіді швидко». Газета The Herald пише, що пані Трасс звернулася до Бориса Джонсона у своїй переможній промові, сказавши, що він «здійснив Brexit», протистояв Путіну» і «ним захоплюються від Києва до Карлайла».

The Press and Journal

«ТРАСС СКАЗАЛА ЗАБУТИ ПРО МЕДОВИЙ МІСЯЦЬ». Видання P&J пише, що завдання, які стоять перед пані Трасс як новим прем'єр-міністром дуже складні. У газеті йдеться, що після її перемоги суперники сказали їй, що тепер починається важка робота, оскільки перед нею стоїть майже нескінченний список проблем, таких як енергетична криза і безперервні страйки.

Edinburgh Evening News

«ПОЧУЙТЕ ГОЛОС ЖИТЕЛІВ ЕДІНБУРГА». Оскільки криза вартості життя виходить з-під контролю, Edinburgh Evening News запустила кампанію, яка закликає нового прем'єр-міністра вжити термінових заходів, щоб допомогти домогосподарствам та підприємствам у місті зі списком вимог.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів