Автор: Марина Поліщук 01 Августа 2022 11:17

Зерновий коридор: з Одеського порту вийшло перше судно з українським зерном

Зерновий коридор: з Одеського порту вийшло перше судно з українським зерном
Фото: facebook/Олександр Кубраков

Перше судно з українським зерном зранку 1 серпня вже покинуло порт в Одесі. Корабель Razoni під прапором Сьєрра-Леоне має прибути до Лівану. Нагадаємо, що це стало можливим в рамках зернової угоди, яку Україна підписала з Туреччиною та ООН.

Деталі повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Йдеться про судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі в Лівані. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тисяч тонн української кукурудзи», - написав Кубраков у соцмережі.

Він додав, що в портах Одещини чекають на свою чергу ще 16 суден.

«Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією», - повідомив міністр.

Він нагадав, що розблокування портів принесе щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки України і дасть можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

ЯКИЙ ВІН - ЗЕРНОВИЙ КОРИДОР

Який вигляд має заздалегідь сформований шлях руху суден в акваторії Чорного моря, показали на спеціальній карті.

Керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко опублікував карти на особистій сторінці в соцмережі.

На картах зображений маршрут суден від порту в Одесі до територіальних вод Румунії. За словами Клименка, поки що зерновий коридор має дуже схематичний вигляд - лише попередньо узгоджені межі коридору.


Що означають позначки на карті: 

1 - район, де кораблі із зерном оглядатимуть.

2 - район, де формуватимуть та розформуватимуть колони - спільний конвой для супроводу суден під час відплиття з України.

- фіолетовою лінією позначені морські кордони країн — 12-мильна зона територіальних вод країн, що омиваються водами Чорного моря.

- синя точка – острів Зміїний.

До речі, щодо можливих зауважень на зразок: навіщо це показувати? Про цей шлях знає і країна-окупант, оскільки вони його також узгоджували в рамках зернової угоди.

 

На що схоже життя мешканців зруйнованого українського міста майже через пів року після початку війни. Що 14 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

«Полювання на колаборантів». П’ять запитань меру Мелітополя про те, на що здатні партизани та як тікатимуть окупанти

«Ситуація близька до Фукусіми, допомоги світу немає». Інтерв'ю з інженером Запорізької АЕС

Україна з новою зброєю змінює свою військову стратегію – The New York Times

Безробіття, крадіжки зерна й мікрохвильовок: що відбувається в окупованих портах півдня України?