На Херсонщині п’ятеро людей стали жертвами різних шахрайських схем, втративши загалом понад 100 тисяч гривень. Зловмисники використовували декілька різновидів обману, спекулюючи на довірі, страху та невпевненості громадян.
У поліції розповіли про випадки, що сталися з жителями Херсонщини.
Соціальна допомога, що виявилася обманом
36-річній жительці Херсона через мобільний додаток зателефонувала нібито працівниця соціальної служби і повідомила про грошові виплати громадянам. Для отримання коштів необхідно було лише назвати код підтвердження, який надійшов на номер заявниці. Жінка назвала код, після чого з її рахунку зникло три тисячі гривень.
Також 67-річний житель обласного центру у соціальній мережі прочитав повідомлення про можливість отримання жителями деокупованих територій грошової допомоги. Чоловік перейшов за посиланням, заповнив анкету та ввів дані своєї банківської картки. Потім йому зателефонував нібито працівник банку і сказав, що на його рахунок мають надійти кошти. Але для підтвердження операції заявнику необхідно назвати коди з смс-повідомлень, які надійшли на його номер. Чоловік виконав умови, після чого з його банківського рахунку шахраї зняли 10 тисяч гривень.
Шахраї у соцмережах
38-річному херсонцю зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку і розповів, що картку заявника заблоковано через хакерську атаку. Для її розблокування необхідно було назвати реквізити та CVV-код. Після виконання цих умов з рахунку чоловіка шахраї зняли 40 тисяч гривень.
Псевдополіцейські
75-річній жительці Бериславського району зателефонувала невідома жінка і представилася працівницею поліції. Вона сказала, що донька пенсіонерки потребує допомоги і для цього потрібні гроші. Літня жінка розхвилювалася та розгубилася, не перетелефонувала доньці, а через термінал перерахувала на надісланий їй рахунок 50 тисяч гривень. Лише після цього вона зателефонувала доньці й дізналася, що з нею все добре і вона вдома.
Зламують акаунт і просять позичити гроші
36-річний мешканець Нововоронцовської громади втратив 10 тисяч гривень після того, як отримав у месенджері повідомлення від знайомої з проханням позичити гроші на лікування. Чоловік перерахував гроші на вказаний рахунок, не перевіривши, чи дійсно знайома потребує допомоги. Згодом з'ясувалося, що акаунт знайомої був зламаний, і шахраї розсилали повідомлення від її імені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Троє жителів Херсона втратили всі свої заощадження через шахраїв
У поліції наголошують, що кожен громадянин повинен бути уважним і обережним, особливо коли справа стосується фінансових операцій. Якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно зверніться до правоохоронних органів. Не піддавайтесь паніці, ретельно перевіряйте отриману інформацію і не дайте шахраям можливості вас обманути.
Крім того, всі операції з банківським рахунком слід проводити особисто у відділенні банку або звертатись за консультацією за номерами, вказаними на картці.
Ілюстрація: Shutterstock
Тэги: