Вулиця Пса Патрона та Псапатронівський заїзд: триває голосування за нові назви вулиць у Херсонській громаді

Вулиця Пса Патрона та Псапатронівський заїзд: триває голосування за нові назви вулиць у Херсонській громаді

Автор: Марина Поліщук 13 Апр. 2024 09:30

До 16 квітня триває онлайн-голосування за перейменування вулиць на території Антонівського старостинського округу. Серед запропонованих назв місцевими жителями зустрічаються досить цікаві та навіть кумедні варіанти.

«Із 10 по 16 квітня поточного року на сайті Херсонської міської ради та її виконавчих органів відбудуться консультації з громадськістю щодо перейменування вулиць, скверів, парків тощо на території Антонівського старостинського округу. Взяти участь в обговоренні можна за посиланням», - повідомила пресслужба Херсонської МВА.

Херсонський краєзнавець Дементій Білий звернувся до жителів громади з проханням обов’язково взяти участь в обговоренні. Залишилося мало часу, а проголосувало наразі менше 200 людей.

«І знову публічні консультації щодо перейменування. Цього разу - Антонівка та Кіндійка. Голосувати треба. Голосування проходить до 16 квітня. Часу майже не залишилося. Долучайтеся! Ваша думка є частиною історії громади!» - написав він на своїй сторінці в соцмережі.

Краєзнавець, який є членом комісії з перейменування, радить херсонцям звернути особливу увагу та підтримати також запропоновані кримськотатарські назви.

«З 60-х років минулого сторіччя в Антонівці селилися кримські татари, яких не пускали до рідного Криму. Кримськотатарська спільнота багато зробила корисного для Херсона. Тому прошу голосувати й за назви на їхню честь», - зазначив Дементій Білий.

Він також попросив підтримати назву вулиці на честь Івана Терлецького – військового УПА, який потрапив у полон під час бою. Він жив у передмісті Херсона та брав активну участь у відродженні українського суспільно-політичного життя на Херсонщині.

Згідно з проміжними результатами голосування – за участі 187 людей – жителі громади найчастіше обирають запропоновані комісією нові назви вулиць. Але в деяких випадках пропонують і свої варіанти.

Зокрема, справжній ажіотаж викликали пропозиції людей щодо перейменування невеликого заїзду Комарова, розташованого на околиці Антонівки. Більшість підтримали пропозиції від старостату: заїзд Барвистий або Медовий. Але цікаві назви запропонували самі жителі: заїзд Край Землі (вочевидь, народна назва вулички), а ще – заїзд Псапатронівський (як данина поваги до найпопулярнішого українського пса – Патрона).

А провулок Толстого хтось із місцевих жителів запропонував перейменувати на провулок Байрактарівської паляниці, об’єднавши в одну назву два з найбільш популярних символів цієї війни.

Пса Патрона люди просять вшанувати і під час перейменування вулиці Пацаєва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Первомайське стане Незламним, а Первомайськ – Ольвіополем: нова хвиля перейменувань на Херсонщині та Миколаївщині 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів