Військових на Херсонщині та Миколаївщині продовжує годувати фірма ув’язненого бізнесмена Гринкевича

Військових на Херсонщині та Миколаївщині продовжує годувати фірма ув’язненого бізнесмена Гринкевича

Автор: Марина Поліщук 10 Янв. 2024 08:00

Компанія родини скандального львівського бізнесмена Гринкевича, якого перед Новим роком затримали за корупцію, має ще один діючий контракт – ідеться про постачання харчування військовим у Херсонській та Миколаївській областях.

Це гучне затримання прогриміло на всю країну в кінці грудня – Ігор Гринкевич, один із найбільших постачальників Міністерства оборони, пропонував 500 тисяч доларів одному із керівників Головного слідчого управління Держбюро розслідувань. Гроші бізнесмен пропонував за сприяння у поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження.

Кілька місяців тому ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн, повідомила пресслужба ДБР.

Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речей для потреб Міноборони.

Загалом правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. За 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Крім того, 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Також виявлено факти завищення вартості товарів, поставлених для Міноборони. За попередніми оцінками сума збитків може сягати понад 1 млрд грн. Досудове розслідування триває.

А тим часом заступник міністра оборони Віталій Половенко повідомив 9 січня, що Міноборони розірвало контракти з фірмами, пов’язаними з родиною Гринкевичів. Залишився лише один контракт на 470 млн грн – він стосується поставок харчування військовим, що дислокуються на Херсонщині та Миколаївщині.

«Друзі, щойно вийшов з робочої наради Міноборони щодо розірвання контрактів з фірмами, афілійованими з родиною Гринкевичів.

У МОУ залишився тільки один контракт з такою компанією. Він діє з 1-го січня по 1 квітня. Це угода на постачання харчування військовим у Миколаївській та Херсонській областях. Це була остання угода, яку уклав департамент ресурсного забезпечення, який зараз розформовують. Угода укладена за результатами тендеру, проведеного на Прозоро – до того, як нам стало відомо про арешти й затримання», – зазначив Половенко.

Заступник міністра оборони додав, що виконання цього контракту фірмами Гринкевича супроводжуватиметься ретельними перевірками протягом всього терміну дії угоди.

«Зараз важливим пріоритетом є харчове забезпечення захисників. Утім, якщо з’являться хоч якісь підстави розірвати цей останній контракт достроково – ми негайно це зробимо», – додав Віталій Половенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий автомобіль, який придбало херсонське управління освіти, віддадуть на потреби ЗСУ?

На фото: затримання Ігоря Гринкевича співробітниками ДБР

 

 

 

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів