Вісім жінок зі Снігурівки безкоштовно навчатимуться на трактористок – їх уже чекає роботодавець

Вісім жінок зі Снігурівки безкоштовно навчатимуться на трактористок – їх уже чекає роботодавець

Автор: Марина Поліщук 23 Апр. 2024 19:15

Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Данії розпочала професійні курси для трактористок на Миколаївщині. Протягом наступних пів року 8 жінок опанують навички професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва – із подальшим працевлаштуванням.

Цей курс виник у відповідь на запит місцевих роботодавців. Адже сьогодні не вистачає підготовлених кадрів, оскільки багато чоловіків з-поміж працівників сільського господарства стали на захист держави. Тому в партнерстві з урядом Данії UNDP запустила програму навчання для жінок, які хочуть стати трактористками, повідомляє пресслужба UNDP.

Усі 8 слухачок програми родом зі Снігурівки та попередньо пройшли співбесіду з майбутнім роботодавцем – ТОВ «Агрофʼюжн». Це відоме на Миколаївщині підприємство, і практична частина навчання відбуватиметься саме на його території. Крім того, «Агрофʼюжн» надасть необхідне обладнання та пальне для тренувань. Після завершення шестимісячного курсу учасниці отримають сертифікат та посвідчення водія категорії А1.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від майстрині манікюру до трактористки: як велика війна змусила херсонку кардинально змінити фах

Посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен зазначив:

«Ми в Данії захоплюємося стійкістю українських сільськогосподарських компаній, які працюють близько до лінії фронту, а також рішучістю українських жінок, які прагнуть розширювати професійні навички в нових сферах. Тому нашим пріоритетом є підтримка професійних курсів, організованих UNDP, що сприятимуть розвитку місцевої економіки в нашій партнерській Миколаївській області та гендерному балансу на робочих місцях».

Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє зазначив, що UNDP має намір відновити постраждалі від війни громади.

«Ми впевнені, що ці курси не лише задовольнять нагальні потреби ринку праці, а й сприятимуть розширенню можливостей людей та економічному відновленню Миколаївщини», – наголосив він.

До речі, від початку повномасштабного вторгнення UNDP у співпраці з міжнародними партнерами сприяє перекваліфікації дорослих у різних областях України. На сьогодні вже понад тисячу людей отримали нові навички, актуальні на ринку праці.

Фото: Дмитро Сазонов/UNDP в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадровий голод в «чоловічих» професіях: на Миколаївщині для жінок проводять курси водіїв, трактористів, малярів

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів