Викрито двох колаборантів з Херсона та Великої Лепетихи – отримали «посади» в окупаційному «міністерстві»

Викрито двох колаборантів з Херсона та Великої Лепетихи – отримали «посади» в окупаційному «міністерстві»

Автор: Марина Поліщук 02 Декабря 2023 10:40

Ще двом жителям Херсонщини заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. Це депутат Каховської райради та жителька Херсона – обоє отримали «посади» в окупаційних органах влади.

За даними слідства, у вересні 2022 року 48-річний депутат Каховської районної ради обійняв посаду «начальника відділу земельних відносин департаменту племінного тваринництва, рослинництва та земельних відносин» у незаконному органі влади – «Міністерстві сільського господарства і рибальства Херсонської області». У листопаді 2022 року він пішов на «підвищення», очоливши вищевказаний «департамент», повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури. 

Зазначається, що на псевдопосаді підозрюваний формував апарат незаконного органу влади та вживав заходів для його функціонування. Також контролював галузь сільського господарства, перереєстрацію агропідприємств за російським законодавством.  

Ще одна підозрювана, 56-річна жінка, обійняла посаду так званого «начальника відділу фінансової політики й держпідтримки департаменту агропромислового комплексу Херсонської області». У вересні 2022 року, після реорганізації «департаменту» в окупаційне «Міністерство сільського господарства і рибальства», вона очолила структурний підрозділ – «Департамент бухгалтерського обліку, фінансування і координації підтримки агропромислового комплексу».

Підозрювана вела бухгалтерський облік псевдоміністерства, займалася бюджетними питаннями та складала звітності щодо використання грошей, вела внутрішній фінансовий контроль.

Згідно з текстами підозр, опублікованими на сайті офісу Генпрокурора, ідеться про Олексія Скопіча, жителя селища Велика Лепетиха, та Олену Головкову, жительку Херсона.

Скопіч був депутатом Каховської райради від Опозиційного блоку. Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, у часи Януковича він очолював Великолепетиську райдержадміністрацію, у 2019 році був довіреною особою Олександра Вілкула на президентських виборах по округу № 184. В останні роки Скопіч працював заступником начальника Головного управління Держкомзему в Херсонській області. 


Колаборант Олексій Скопіч, фото із соцмереж

На головній світлині: підозрювані Скопіч та Головкова, фото: kherson.gp.gov.ua

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупаційному «директору» Чорноморського біосферного заповідника загрожує до 10 років ув’язнення 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів