В Україні скасовують заборону брати тварин в укриття

В Україні скасовують заборону брати тварин в укриття

Автор: Ганна Власенко 26 Янв. 2024 14:45

Згідно з оновленим новим наказом Міністерства внутрішніх справ, під час повітряних тривог українцям офіційно дозволили брати із собою в укриття домашніх улюбленців. За умови дотримування певних правил, відтепер не буде претензій до господарів домашніх тварин.

Про це повідомляє зоозахисники руху порятунку тварин і довкілля UAnimals у Фейсбуці.

«Ви могли чути історію про дітей, яких не пустили у сховище із маленькою собакою і над їхніми головами вибухнула ракета. На жаль, таких ситуацій тисячі. Проблема була у старому наказі Міністерства внутрішніх справ, який забороняв пускати тварин в укриття. Саме цей наказ був приводом не пускати людей із тваринами і не нести відповідальність за наслідки таких недопусків», - написали зоохисники.

У дописі зазначається, що ще в грудні юристи UAnimals звернулись до керівництва МВС із пропозицією змінити й оновити наказ міністерства від 2018 року із застарілою нормою. Там відповіли, що міністерство починає працювати над вирішенням проблеми.

25 січня із Офіційного вісника України стало відомо, що Міністерство внутрішніх справ скасувало норму про недопуск тварин в укриття. Зокрема, від 10 січня 2024 року внесли зміни до наказу № 18 «Про внесення змін до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту».

Тож люди, які приходять в укриття із тваринами, мають:

-         розміщуватися в окремих приміщеннях або відокремлених місцях;

-         постійно наглядати за твариною;

-        дбати про безпеку інших людей, майна та самої тварини і дотримуватися санітарних норм.

«Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням!», - наголошують зоозахисники.

Читайте також: «Проламували кригу, годували лебедів, а поранених та знесилених привозили до зоопарку»: небайдужі одесити рятують життя (фото)

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів