У Вознесенську половина власників знищених російськими обстрілами осель вже отримали житлові сертифікати

У Вознесенську половина власників знищених російськими обстрілами осель вже отримали житлові сертифікати

Автор: Марина Поліщук 23 Янв. 2024 10:15

22% жителів міста Вознесенськ Миколаївської області, чиї будинки та квартири було пошкоджено або зруйновано внаслідок російських обстрілів, уже отримали компенсації за програмою «єВідновлення». Загальна сума компенсацій – майже 29 млн гривень.

Усього в громаді пошкоджено 669 житлових об'єктів та 32 – зруйновано повністю, повідомляє Вознесенська міська рада. Серед зруйнованих – 5 приватних будинків та 27 квартир.

Зазначається, що комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій розглянула 172 заяви. За рішенням комісії призначено виплату компенсації 137 особам на суму 10,7 млн. гривень.

Проте частина заявників отримала відмови, а розгляд трьох заяв призупинили через неповний пакет документів.

«Відмовлено у наданні компенсації 32 особам у зв’язку з тим, що житло було відновлено за власний рахунок, невірно визначено категорію пошкодження будинку заявником або надано неповний пакет документів, відповідно до строків, передбачених законом», - ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «єВідновлення» працює: перший житель Миколаєва купив квартиру за житловим сертифікатом

Загалом жителі Вознесенської громади отримають 28,7 млн. гривень компенсації за пошкоджені чи зруйновані оселі. 22% власників житла вже нараховано компенсацію.


20 серпня 2022 року армія РФ влучила ракетою «Калібр» у двір 5-поверхового житлового будинку у Вознесенську. У результаті ракетного удару поранено 14 людей, пошкоджень зазнали також розташовані поруч приватні будинки

Стосовно знищеного житла, частина таких власників уже отримала гроші на придбання нових осель. Зазначається, що комісія розглянула 15 заяв, серед яких 13 – від мешканців зруйнованого 5-поверхового будинку по вулиці Котляревського, 39. Ці власники отримали житлові сертифікати на суму 13,9 млн. гривень.

Також житлові сертифікати надано мешканцям 2 зруйнованих будинків на загальну суму 4,1 млн. гривень.

Як повідомляла «Гривна», минулого року британський журналіст Ендрю Гардінг написав книгу «Маленьке вперте містечко. Життя, смерть і непокора в Україні». Видання присвячене жителям Вознесенська, які в березні 2022 року проявили героїзм та волю, коли російська армія намагалася захопити місто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хотіли відрізати весь південь України. Як російські окупанти рік тому штурмували Вознесенськ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів