У Миколаєві судять капітана юстиції – допомагав ухилянтам виїхати за кордон

У Миколаєві судять капітана юстиції – допомагав ухилянтам виїхати за кордон

Автор: Марина Поліщук 27 Янв. 2024 16:00

У Центральному районному суді Миколаєва розпочато розгляд справи за звинуваченням капітана юстиції у сприянні ухилянту в незаконному переправленні через державний кордон.

Згідно з обвинувальним актом, у квітні 2023 року чоловік, який на той момент обіймав посаду помічника начальника одного з відділів Миколаївського зонального відділу Військової служби правопорядку ЗСУ у званні «капітан юстиції», запропонував місцевому жителю посприяти в безперешкодному виїзді за кордон шляхом надання документів про його непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

Як повідомляє пресслужба Центрального райсуду, за свою «послугу» капітан юстиції затребував грошову винагороду в сумі 7500 доларів США.

Через місяць обвинувачений отримав обумовлену суму від громадянина, після чого його діяльність було припинено співробітниками правоохоронних органів.

У судовому засіданні затриманий свою провину не визнав у повному обсязі. Наразі проводиться дослідження доказів, зокрема, письмові докази, допит свідків, у тому числі, заявника.

Як повідомляло у травні минулого року Державне бюро розслідувань, співробітник Миколаївського зонального відділу Військової служби правопорядку організував цілу схему незаконного переправлення чоловіків за кордон. У змові з окремими представниками військово-лікарської комісії він за гроші оформлював військовозобов’язаним документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров'я.

Зокрема, за 7,5 тис. доларів США правоохоронець сприяв оформленню довідки про непридатність через начебто психічні розлади у клієнта. Він встиг надати не одну подібну «послугу».

Його затримали під час передачі обумовленої суми одним із потенційних ухилянтів. Правоохоронцю загрожує до 9 років позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 29 млн гривень збитків: фермер самовільно захопив землі ЗСУ на Миколаївщині 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів