Суд виніс вирок пенсіонеру, який шпигував для російських спецслужб в Миколаєві

Суд виніс вирок пенсіонеру, який шпигував для російських спецслужб в Миколаєві

Автор: Дарина Лапіна 24 Май 2024 15:30

Центральний районний суд Миколаєва виніс вирок місцевому пенсіонеру, обвинуваченому у державній зраді. Чоловіка визнали винним та призначили йому покарання у вигляді тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.

Про це повідомляє пресслужба суду. 

Так, було доведено, що пенсіонер надсилав представнику російських спецслужб дані про розташування підрозділів ЗСУ в Миколаєві, а також інформацію з результатами влучань по вищим навчальним закладам, промисловим об’єктам, мостовим переходам міста.

Окрім цього, на виконання завдання представника рф, обвинувачений восени 2022 року, здійснив фотофіксацію одного з об’єктів енергетичної інфраструктури, розташованого в Миколаєві. А саме, що стосувалось наявності охорони, пунктів пропуску, технологічного обладнання, ліній електропередач, вузлових електропідстанцій, розташованих поруч. Фотографії, разом з детальних описом об’єктів, обвинувачений надіслав російським спецслужбам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд виніс вирок зраднику, який передавав окупантам координати для обстрілу Миколаївщини фосфорними снарядами

Обвинувачений не визнав свою провину, водночас, підтвердив той факт, що фотографував та надсилав світлини та координати відповідних об’єктів. Також повідомив, що за те, що він використовував автомобіль для здійснення цієї діяльності, він отримав 5 літрів бензину. Про те, що йому потрібно забрати пальне у визначеному місті написав його співрозмовник, якому він надсилав інформацію.

В суді пенсіонер запевняв, що буцімто не розумів для чого фотографує та надсилає світлини. За його словами, влітку 2022 року у його дворі до нього підійшов незнайомий чоловік, який буцімто був схожий на співробітника СБУ, і саме він попросив у пенсіонера допомоги – фотографувати певні об’єкти. Про це йдеться в судовому рішенні. 

Однак на суді було доведено сміховинність цієї версії. Серед доказів на розгляд суду була пред’явлена переписка пенсіонера з представником російських спецслужб, з якої видно, що миколаївський дідусь прекрасно розумів на кого працює. Нижче подаємо одне з повідомлень, яке пенсіонер надіслав своєму російському куратору (авторський стиль та мова збережені).

«Доброе утро всем братьям по оружию!!! Я в городе где смотреть хоть приблизительно районы у нас с утра ужэ 3 тривоги было а прилётов нет будоражат народ вам придётся объявлять период рэабилитации у всех х…хлов крыши уехали... зомбирование на убой- Жду хоть что но мост Я сниму .. ЩИ организую только приходите прилетайте приезжайте Мы Вас ждем!!!», - написав пенсіонер.

А от які смски надсилали російські спецслужбісти пенсіонеру:

«Со всей Россией контакт будет очень скоро, поверьте мне, я думаю нашими действиями мы вам это доказали… Когда мы зайдём в по праву наш Николаев, первым человеком с которым я пожелаю встретиться - это Вы».

За результатами розгляду, суд дійшов висновку про доведеність вини обвинуваченого та постановив призначити йому покарання у виді 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ затримала жителя Миколаївщини, який охороняв російську катівню під час окупації Херсона

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів