Студентів Миколаївщини навчатимуть на операторів БПЛА

Студентів Миколаївщини навчатимуть на операторів БПЛА

Автор: Дарина Лапіна 04 Мар. 2024 10:33

В Україні, мабуть, не залишилось тих, хто вірить в швидку перемогу у війні з росією. Наша держава обов’язково відіб’ється від агресора і поверне окуповані території, але це точно не відбудеться за «два-три тижні». І така нова реальність вносить корективи в усі сфери нашого життя, в тому числі і освітню.

В українських закладах професійно-технічної освіти запровадять нову навчальну програму — «Оператор цивільних дронів». Вже цього року нову спеціальність зможуть опанувати студенти в 7 профучилищах: у Миколаївській, Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Сумській і Чернігівській областях.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитро Марченко про навчання на оператора БПЛА: «Не всім воно дається» – нюанси військової професії

«Завдяки підтримці Євросоюзу закупили дрони для практичного навчання та підготували викладачів, які тепер зможуть навчати учнів цієї програми. У планах — ще більше розширити мережу профтехів і затвердити освітній стандарт, який дасть змогу повноцінно готувати учнів цієї професії. Вміти керувати цивільним дроном — надважливо для України сьогодні. Ці безпілотники використовують під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни».

Міністр також додав, що нещодавно більше 200 закладів освіти подали заявки, щоб оновити свої майстерні та створити якісні умови для підготовки спеціалістів.

Нагадаємо, на початку лютого Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення окремого роду військ для дронів – Сил безпілотних систем ЗСУ. А Мінцифри зайнялось розробкою проєкту з цифрового рекрутингу до ЗСУ, націленого на пошук саме операторів ударних дронів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рій дронів над Кринками: як українські бійці стали мисливцями на окупантів

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів