Слідчі поліції повідомили про підозру у колабораціонізмі псевдодекану херсонського університету

Слідчі поліції повідомили про підозру у колабораціонізмі псевдодекану херсонського університету

Автор: Іван Підлісний 23 Февр. 2024 19:00

Фігуранткою у злочині проти основ національної безпеки України є 55-річна жінка. Під час тимчасової окупації вона добровільно погодилася обійняти посаду «декана факультету економіки, управління та бізнесу» у створеному окупаційною владою так званому «херсонському технічному університеті» на базі захопленого Херсонського національного технічного університету. 

З тексту підозри, що оприлюднена на сайті Офісу Генерального прокурора, відомо, що мова йде про Світлану Путінцеву, яка до повномасштабного вторнення рф працювала на кафедрі товарознавства та стандартизації ХНТУ.

Як повідомив заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, під час окупації Херсона незаконно створена місцева влада зареєструвала так зване «государствєноє бюджєтноє образоватєльноє учрєждєніє висшєго образованія херсонской області «хєрсонскій тєхнічєскій унівєрсітєт». Псевдоустанова функціонувала як навчальний заклад вищої освіти держави-агресора рф, використовуючи при цьому матеріально-технічну базу та цілісно-майновий комплекс Херсонського національного технічного університету.

"Проведеними оперативно-розшуковими заходами працівники управління стратегічних розслідувань у Херсонській області встановили, що у другій половині літа 2022 року 55-річна херсонка добровільно погодилася обійняти у псевдоуніверситеті посаду «декана факультету економіки, управління та бізнесу». Після призначення псевдоосвітянка одразу почала здійснювати заходи, спрямовані на те, щоб новий навчальний рік розпочався за освітніми стандартами рф", - повідомили в поліції. 

Зокрема, так звана «декан» особисто розробила «положення», згідно якого «факультет» функціонував та забезпечував реалізацію навчальних програм відповідно до правових норм держави-агресора. Також зловмисниця забезпечувала здійснення освітнього процесу на «факультеті» виключно російською мовою.

Слідчі кваліфікували протиправні дії фігурантки за ч. 3 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Тобто – дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти. 

Нині за погодженням із обласною прокуратурою зловмисниці заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину проти основ національної безпеки України. Підозрюваній може загрожувати позбавлення волі на строк до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів