Автор: Євген Веселов 09 Июня 2022 14:45

Швидку та рятувальників можна викликати у херсонських школах

Швидку та рятувальників можна викликати у херсонських школах

У кінці травня злочинна окупаційна «влада» «звільнила» мешканців Херсонської області від українського мобільного зв’язку та інтернету, пошкодивши телекомунікаційне обладнання операторів зв’язку. Замість цього загарбники спробували запровадити роботу свого мобільного оператора «на связи», але той виявився повної фікцією. Недолугий мобільний оператор  працює з перебоями, мобільного інтернету взагалі немає. А головне - немає можливості поповнити рахунок. Єдиний спосіб - російський онлайн-сервіс, який приймає лише карти, випущені банками росії.

Окрім того, що херсонцям був обмежений доступ до банківських послуг, як то переказ готівки, отримання пенсій та зарплат, відсутність зв’язку спричинила колапс в комунікаціях з екстреними службами. 

«Осободители» довели ситуацію до того, що мешканці області не мають можливості в екстрених випадках викликати відповідні служби, зокрема швидку медичну допомогу.

Єдиними реальним джерелом зв’язку зараз стають домашні телефони, тобто дротовий зв'язок. Але стаціонарних телефонів у Херсоні, наприклад, у людей дуже мало. Від них відмовилися багато років тому через розвиток мобільних мереж.

Певний вихід з критичної ситуації запропонувала Херсонська міська рада. Викликати швидку або рятувальників через короткі номери 103 та 101 відповідно, можна зі стаціонарних телефонів міських шкіл. На вахті у охоронців такі є.

«Мережа шкіл Херсона охоплює всі мікрорайони міста, В школах є дротові телефони, з яких є можливість дзвонити за короткими номерами екстрених служб. За допомогою чергових та охоронців шкіл ви можете викликати або пожежників або швидку для членів своєї родини, сусідів або повідомити про надзвичайні випадки, де необхідна їх допомога.

Також звертаємося до городян, які ще мають дротовий зв'язок - допоможіть своїм сусідам та іншим мешканцям міста з викликом екстрених служб.

Оператори екстрених служб "101" та "103" працюють в цілодобовому режимі та готові прийти на допомогу. Ми вдячні нашим рятувальникам та медикам, що в цій критичний для Херсона час і попри всі труднощі вони знаходяться на робочих місцях та завжди готові прийти на допомогу.

Рятувально-пожежна служба - 101

Екстрена медична допомога – 103», - йдеться у повідомленні Херсонської міської ради.