Росіяни розслабилися на ТОТ Херсонщини, – військовий аналітик

22 грудня українські військові знищили три російських винищувача Су-34, які бомбардували позиції Сил оборони поблизу Кринок на Херсонщині. Уламки збитих літаків впали біля Чаплинки та Каланчака. Ліквідація трьох Су-34 стала болісною втратою для окупантів, оскільки росіяни вироблять близько 10 таких винищувачів на рік.

Про це «24 Каналу» розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Аналітик зауважив, що збиття літаків на ТОТ може свідчити про те, що ворог розслабився й не очікував такого розвитку подій.

«Це дуже болісна втрата, тому що Су-34 на сьогодні основний фронтовий бомбардувальник російської авіації. Їх використовують насамперед для завдання ударів по території України з використовуванням КАБів, керованих авіабомб, типу ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500 з універсальним модулем планування та корекції польоту, що робить їх більш точними бомбами», – вважає Коваленко.

Зі слів Експерта, Су-34 на тимчасово окупованих територіях почувається безпечніше, ніж будь-які інші російські літаки. Винищувач може скидати керовані авіаційні бомби на відстані від лінії бойового зіткнення до 30 кілометрів. Тож, літак не наближається до зони, яку можуть використовувати зенітно-ракетні комплекси малого та середнього радіуса дії, тому винищувачі почувалися в умовній безпеці.

«Це проблема для Су-25, який наближається до ліній бойового зіткнення майже на 5–6 кілометрів, а іноді навіть ще ближче. Ось тоді такий літак можна збити навіть з використанням переносного зенітно-ракетного комплексу. Наприклад, “Stinger”, “Перун”, “Ігла-1М” та інші», – наголосив Олександр Коваленко.

Зауважимо, що росіяни втрачають основні авіаційні втрати саме у штурмовиках Су-25. Тому пілот Су-34 дійсно менше напружений, коли наближається до лінії боєзіткнення, ніж льотчик Су-25, хоча літаки різні за функціоналом.

«Я не виключаю, що вони розслабилися. Виконували бойове завдання у тих умовах, до яких вони звикли. А тут зненацька щось трапилося», – підсумував військово-політичний оглядач.

Раніше «Гривна» повідомила, що на лівобережжі Херсонщини в окупантів панує розбрат – між рашистами виникають сутички та немає злагодження.

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

Пов'язані записи

На Херсонщині можуть розширити зону обов’язкової евакуації

У Херсонській області можуть розширити перелік населених пунктів, з яких здійснюватиметься обов’язкова евакуація населення. Це питання обговорили під час чергового засідання обласної комісії з питань евакуації, написали у ХОВА. Йшлося…

Подробиці
Окупанти звозять інфіковані туші тварин на скотомогильники на ТОТ Херсонщини – ГУР

ГУР МО України повідомляє про біологічний тероризм на ТОТ Херсонщини – російські терористи навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки, звозячи інфіковані туші на скотомогильники. Йдеться про звезення туш…

Подробиці