Рашисти на Херсонщині провокують екокатастрофу та полюють на унікальні види тварин

Рашисти на Херсонщині провокують екокатастрофу та полюють на унікальні види тварин

Автор: Ганна Власенко 27 Янв. 2024 13:15

Росіяни своїми злочинними діями знищують природні заповідники на тимчасово окупованій території Херсонщини та провокують екологічну катастрофу. Зокрема, на острові Джарилгач та у заповіднику Асканія-Нова ворог розміщує техніку та полює на унікальні види тварин.

Про це в ефірі «24 Каналу» розповіла начальниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Офіцер зазначила, що на півдні України чимало заповідних територій. Від початку повномасштабної війни окупанти знищують їх. Так, Кінбурнська коса з її унікальними природніми ландшафтами фактично знищена. Окупанти переховуються у лісових насадженнях, викликаючи таким чином вогонь на себе. Це призводить до руйнування екосистем.

"Крім цього розміщення росіянами військової техніки на заповідних територіях призводить до знищення ґрунтів. Злиття пального, використання технічних масел – все це дуже сильно впливає", – додала вона.

І звісно, окупанти не піклуються і про тварин. Ба більше - вони полюють на унікальні види.

У Центрі нацспротиву зазначають, що росіяни провокують екологічну катастрофу на тимчасово окупованих територіях.

«Ворог розміщує техніку у заповідниках, зокрема, в Асканії-Нова. Також ворог облаштував артилерійський полігон на території заказника на півострові Карадай (Херсонщина), який функціонує з 2020 року», - повідомили у Центрі. 

Нагадаємо, що у 2023 році Росія знищила всю заповідну зону Джарилгацького нацпарку, перетворивши острів на полігон. Для цього вони засипали перешийок між островом та окупованою частиною Херсонщини. У серпні там розгорілася масштабна пожежа.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів