Посвята у курсанти морської академії – подія, яку чекає весь Херсон

Херсон недаремно називають не лише містом корабелів, а ще і містом моряків. У народі кажуть, що працюють моряки у Одесі (маючи на увазі місце виходу у море), а живуть у Херсоні. Не одне покоління херсонських чоловіків присвятили своє життя цій небезпечній, але романтичній професії.

Не дає падати рейтингу професії моряка й те, що у Херсоні базується найстаріший в Україні морський навчальний заклад – Херсонська морська державна академія, яка була утворена ще у 1834 році, як училище торгівельного мореплавства. Саме про нашу «морехідку» Тарас Шевченко писав своєму братові Варфоломію : ««…пишеш, що хлопців возив у Херсон! Добре зробив єси! Та тільки чи притокмив ти їх у те училище торговельного мореплавання? Якщо притокмив, то молись Богу та лягай спати, з хлопців будуть люди!..».

Наш морський ЗВО випустив багато відомих людей, які зробили помітний внесок у історію мореплавства.

І звичайно, як у будь-якого навчального закладу з такою історією, у нашої академії є і свої традиції. Одна з них - це посвята у курсанти, яка зазвичай відбувається у жовтні на набережній Дніпра у парку Слави. У минулому, 2021 році, посвята, наприклад, відбувалася 14 жовтня. У цей день молоді курсанти першого курсу прямують парадними колонами від парадного входу академії на проспекті Ушакова до набережної парка Слави, де відбувається шикування та сама посвята. Церемонія має назву «Церемонія Наступності морських поколінь з нагоди вступу до курсантів ХДМА»

Паралельно з ходою майбутніх моряків відбувається імпровізована хода родичів та батьків, які знімають та фотографують своїх дітей. На час святкового маршу на кілька годин перекривають рух у центрі міста. Ця подія неодноразово висвітлювалася всеукраїнськими ЗМІ.

У парк Слави у день посвяти приходить майже все місто, щоб подивитись на красиве та урочисте дійство.

Зараз Херсонська державна морська академія тимчасово переміщена до Одеси. Цьогоріч обов’язково відбудуться святкові заходи, адже академія має першокурсників. На жаль, посвята у курсанти буде не у Херсоні.

Пропонуємо згадати ці яскраві моменти нашої спільної історії. Впевнені, що ми побачимо ще не одну церемонію у рідному місті – коли молоді очі курсантів із жагою в очах до відкриття нового світу, з гордістю підв’язують на плечі формений комір і підкидують у небо чорні кашкети із жовто-блакитною кокардою.

Фото з офіційного сайту ХДМА

Тэги:

Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів