Автор: Марина Поліщук 09 Июня 2022 07:12

Днями колаборанти вже вкотре заговорили про проведення референдуму на території окупованої Херсонщини. Кінцева мета - включення області до складу РФ.

РЕФЕРЕНДУМ ДО ОСЕНІ

Як повідомив голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута в ефірі національного телемарафону, 6 червня в Херсоні, у приміщенні облдержадміністрації, пройшла велика нарада колаборантів за участю заступника голови адміністрації президента росії, пише «Українська правда». За словами Лагути, чей чиновник поставив завдання перед Сальдо та його прибічниками - «до осені підготувати референдум про включення області до складу РФ».

«Це їхнє останнє рішення. Спочатку була республіка (мова про намагання створити так звану ХНР. - Прим. ред.), потім приєднання до Криму, а тепер приєднання до РФ. Ви розумієте, тільки звільнення та повна деокупація дозволять нам розставити всі крапки над "і" та повернути Херсонську область», - підсумував Лагута.

ПСЕВДООПИТУВАННЯ ПІД ТИСКОМ

Вочевидь, підготовка до так званого референдуму стартувала швидкими темпами. Буквально за два дні, 8 червня, Головне управління розвідки України (ГУР) повідомило, що колаборанти влаштували пропагандистське опитування серед мешканців тимчасово окупованих населених пунктів Херсонщини.

За даними розвідки, відбувається це в телефонному режимі - людям надходять дзвінки з російського номера +7(499)426-35-34. Пропонують відповісти на декілька маніпулятивних питань, які мають вплинути на ставлення до Росії.

Зокрема, запитують про таке:

- як ви оцінюєте ситуацію у вашому регіоні?

- як ви оцінюєте ситуацію в Херсоні?

- що потрібно зробити «місцевій владі» для покращення умов життя?

- як ви ставитеся до «спеціальної військової операції» в Україні?

- як ви ставитеся до Володимира Путіна?

- як ви ставитеся до російської армії?

- на вашу думку, чи потрібно Херсону входити до складу Росії чи йти шляхом «Л/ДНР», чи увійти до складу «республіки Крим»?

- чи є у вас родичі в Україні та Росії?

- що варто зробити українській владі: забути про регіон, дати спокій, списати борги? Що варто зробити Росії для регіону: покращити освіту, пенсії, дороги тощо?

У ГУР попередили, що результати цього псевдоопитування окупанти можуть видати як ілюстрацію лояльності місцевого населення до їхнього режиму. Адже жодного контролю за чистотою підсумків такого «дослідження» немає і не може бути.

За даними розвідки, більшість мешканців окупованої Херсонщини відмовляються відповідати на запитання окупантів. А ті, хто під тиском погоджуються, не можуть дати щиру відповідь через страх за власну безпеку.

Відтак, підсумовує ГУР, навіть якщо проведення так званого референдуму буде неможливим, Херсонщину можуть спробувати приєднати на підставі результатів цього «соціального дослідження», де українці нібито «висловили підтримку окупаційному режиму».