Окупанти на лівобережжі Херсонщини «закопують» свої церкви

Окупанти на лівобережжі Херсонщини «закопують» свої церкви

Автор: Ганна Власенко 27 Сентября 2023 12:25

Російські окупанти демонструють дедалі більше безумств на релігійному ґрунті, які нормальним людям стає все важче зрозуміти.

Навесні цьогоріч багатьох українців спантеличила новина про те, що зрадника Кирила Стремоусова російська церква ледь не канонізувала, і тепер іконою з його зображенням російські попи благословляють окупантів. А нещодавно виявилося, що на захопленій частині Херсонщини росіяни ще й риють під землею «польові храми», де проводять молебні.

Окупанти риють спеціальні укриття, сподіваючись, що вони вбережуть їхніх парафіян-військовослужбовців та російських попів від української артилерії, повідомляє «IPC-Південь». У «святих бліндажах» проходять служби та молебні, весілля окупантів, а навколо них навіть водять «хресну ходу».

За інформацією російських ЗМІ, перший бліндажний храм на Херсонщині було викопано та «освячено» ще на початку 2023 року, хоча його фото були опубліковані лише в середині квітня, перед Пасхою. Схоже, знаходиться він десь у районі Олешківських пісків.

У «святого бліндажа» простежується чіткий зв’язок із Кримом: служби тут ведуть попи саме з окупованого півострова. Зокрема, богослужіння під землею влаштовує керівник військового відділу Кримської митрополії РПЦ протоієрей Дмитро Коротков та духовенство Сімферопольської і Джанкойської єпархій тієї ж метрополії.

Повідомляється, що одним із копачів храму виявився відомий кримський колаборант Олександр Таліпов, якого росіяни називають «общєственніком». Це пов’язано з тим, що, за словами Таліпова, сакральне місце було вирите на позиціях, «де знаходяться військовослужбовці 22-го армійського корпусу». Це військово-тактичне угруповання базується саме в Криму. Російські журналісти намагалися приховати цей нюанс, проте Таліпова, вочевидь, про це не попередили.

Росіяни планують поступово розширювати мережу «святих бліндажів» і повідомляють, що у вересні на Херсонщині має з’явитися ще один подібний об’єкт.

Як повідомляла «Гривна», нещодавно Служба безпеки затримала настоятеля одного із храмів УПЦ (МП) на Херсонщині, який підпільно продавав зброю та боєприпаси, що залишилися після втечі рашистів від українського контрнаступу. 

На фото: богослужіння російських окупантів у підземній «церкві» на Херсонщині. Скріншоти з пропагандистських відео, ipc.org.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів