Автор: Євген Веселов 02 Июля 2022 15:03

Окупанти хочуть відкрити 3 школи у Новій Каховці та 10 у Херсоні

Питання запуску закладів освіти на тимчасово окупованих територіях півдня України в межах російської юрисдикції - одне з головних у окупантів. Бо це й нав’язування своєї пропаганди, що мирне життя квітне під прапором росії, й промивання мізків молоді.

Цього ж стосуються і інфовкиди про начебто відновлення роботи Херсонського державного університету та Херсонської морської державної академії на чолі с колоборантами. Насправді «нова влада» лише захопила приміщення цих ЗВО, а українські університет та академія як працювали так й продовжують працювати дистанційно. У незалежності від фантазій колаборантів.

Факт у тому, що на освітян, які залишилися на окупованій території, спрямовується шалений тиск. Керівникам шкіл навіть заборонили покидати Херсонщину .

У більшості своїй працівники освіти не йдуть на співпрацю с окупантами , але, на жаль, є й інші випадки.

Як було озвучено у ході конференції «Південь під ударом», керівники 6 з майже 60-ти шкіл Херсона погодилися на співпрацю з ворогом. Мова йде про - гімназії №№ 1, 6, 20, школи №№ 30, 51 і Школа гуманітарної праці».

Також відомо про плани окупаційної «влади» відкрити до 1 вересня у Херсоні мінімум 10 шкіл.

«Центр журналістських розслідувань» повідомив, що окупанти анонсували «кадрову революцію» в системі освіти Нової Каховки і призначили власного «начальника» місцевого відділу освіти. Ним став директор Новокаховського ліцею №10, керівник міської організації профспілки працівників освіти і науки України Рєзніков В’ячеслав. Відділ освіти Новокаховської міської ради, який очолює Лілія Микитенко, від співпраці з окупантами відмовився.

Рєзніков В’ячеслав

«Окупанти вже оголосили, що вони планують роботу лише трьох з 13 шкіл громади: №2, №10 і академічного ліцею «Спектр». Зараз вони шукають для них «директорів». Серед претендентів – Гришагіна Лілія Володимирівна, екс-директорка школи №7 у Таврійську. Вона вже погодилася співпрацювати з окупантами», – розповіла вчителька однієї зі шкіл Нової Каховки.

За словами інших наших джерел, вчителям Новокаховського ліцею №10 телефонує завуч молодших класів Здоровець Ганна Олександрівна. Вона представляється «директоркою» цього ліцею і пропонує співпрацю з окупантами.

Журналісти зв’язалися з Ганною Здоровець телефоном. Вона запевнила, що інформація про її призначення не відповідає дійсності і сказала, що директором ліцею залишається В’ячеслав Резніков. Рєзніков також на дзвінки не відповів.

Втім, «призначення» Рєзнікова гауляйтером від освіти в Новій Каховці підтверджують інші джерела. Крім того, останнім часом він бере активну участь у пропагандистських заходах окупантів – зокрема, 22 червня, на урочистостях у місцевому Парку слави з нагоди нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз у 1941 році.

Відомо, що В’ячеслава Рєзнікова викрадали російські військові 11 травня і тримали в полоні близько трьох тижнів.

Колективи шкіл, які не захотіли співпрацювати з окупантами, почали попереджати своїх працівників, що з 1 липня вони працюватимуть дистанційно. Для всіх, хто залишиться вірним Україні, обіцяють й надалі виплачувати заробітну плату. Зрадників же всіх звільнятимуть.

Процес захоплення закладів освіти російськими загарбниками почався раніше в сусідній Каховці. Ще на початку квітня там призначили гауляйтерку від освіти, продавчиню взуття Ірину Махньову. Тут окупанти обіцяли відкрити лише три з одинадцяти шкіл Каховської територіальної громади.

День 173. 15 серпня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Падіння Стремоусова: у херсонського зрадника - великі проблеми, він відчайдушно намагається втриматися в окупаційній владі