Автор: Євген Веселов 16 Июля 2022 15:00

Окупаційна влада погрожує виселенням жителям Херсонщини та Запоріжжя

Окупаційна влада погрожує виселенням жителям Херсонщини та Запоріжжя

15 липня окупаційна «влада» Херсонської та Запорізької областей видала на гора як під копірку написані «укази» «О мерах ответственности за совершение отдельных правонарушений, посягающих на общественный порядок и общественную безопасность».

В «указах» гауляйтери заявили, що можуть виселяти за межі області жителів, яких запідозрять в «екстремістській діяльності». Під це визначення підпадає все, що не до вподоби окупантам. Рішення про примусове видворення приймається військовим комендантом та виконується протягом 24 годин.

«Укази» забороняють будь-які прояви «екстремістської діяльності». До таких окупантів відносять, зокрема: 

- перешкоджання роботі «адміністрації», соціальних структур та підприємств; 

- дискредитацію окупаційних «органів влади» та збройних сил РФ; 

- поширення «завідомо неправдивої» інформації про них. 


«Указ» окупантів про покарання за непокору прокоментував перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський (мовою оригіналу):

«Террор на Херсонщине со стороны оккупационных властей усиливается, приобретая формы еще и документального его оформления. По сути прилагаемого документа - ничего нельзя».  

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань так прокоментував ситуацію:

«Окупанти готуються до масової депортації людей з Херсонщини. Юридичним обґрунтуванням роблять “указ” зрадника Сальдо, в якому йдеться про “принудительное выдворение за пределы области” в разі перешкоджання діяльності окупантів і зрадників.

Це класична поведінка росіян на завойованих територіях - позбутися народів та заселити росіян. 

Так, в указі мається на увазі одиничні виселення, але це лише прикриття. Коли інформація про депортацію стане відомою, росіяни заявлять, що це лише окремі випадки. 

Це вже відбувалось в нашій історії і ми зараз її проходимо знов. З тією лише різницею, що тепер ми будемо розказувати нашим дітям про злочини росіян, а не вони нав'язувати нашим дітям свою історію».

КУДИ ВИСЕЛЯТИМУТЬ

У питанні - куди саме будуть примусово виселяти українців з окупованих територій - покази двох гауляйтерів розходяться. Та навіть у самих «указах» про це нічого не сказано. Йдеться про виселення за межі області.

Якщо гауляйтер Запорізької області Євген Балицький каже, як повідомляє Цензор.нет., що виселяти неугодних планують на підконтрольну Україні територію, то гауляйтер Херсонщини Сальдо не уточнює деталей.

«Людей, які належать до проукраїнської ультраправої структури, таких як “Правий сектор”, щоб їх люди просто не прибили на території… Ми просто будемо таких людей виселяти за стрічку. Привозимо до Василівки, де у нас здійснюється пропуск із Україною, видаємо паспорт – і в один кінець. Будь ласка, далі їдьте собі до Луцька, до Польщі, де вам буде зручніше, там ведіть свою діяльність», - сказав він.

За словами Балицького, вже є приклади подібного «виселення».

Також він додав, що «виселити» можуть не лише того, кого окупаційна влада вважатиме екстремістом, а і його родичів, а також усіх, хто знав, що «сусід або родич, або знайомий займається екстремістською діяльністю, навіть в інтернеті», і не повідомив про це «владу». 

У зведенні американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW) йдеться, що мета Кремля – зміцнити адмінконтроль над такими регіонами, встановити умови для потенційної анексії або будь-якого іншого політичного устрою у майбутньому на вибір Москви.

Зазначається, що 14-15 липня так звана російська «влада» Херсонської та Запорізької областей запровадила кримінальну відповідальність за висловлювання, в яких критикується Російська Федерація, її збройні сили або загалом їхнє вторгнення в Україну.

«Це фактично поширило кремлівський закон про внутрішню цензуру на окуповані території України», – наголошують в ISW.

Так, «закон» окупантів на Херсонщині постановляє, що «влада» депортуватиме порушників із області в невказані райони. Експерти вважають, що йдеться про можливі фільтраційні табори або ж виправні колонії на території країни-агресора РФ.

ЩО ДУМАЮТЬ ХЕРСОНЦІ

У соціальних мережах жителі Херсонщини висловлюються щодо «указів»:

***

Я шось не поняв, це шо треба на блокпосту когось послати і тебе у Запоріжжя вивезуть? Чи це за таким евфемізмом сховали термін “Поїдеш етапом в сибір”? Чи це таємна спецоперація Верещук?

***

Безкоштовна евакуація – кайф.

***

Шо треба сказать, шоб прокинутися в Польщі?)

***

Це, походу, таке собі прикриття придумали) щоб ніхто не сказав, чого це від вашого такого “гарного” “русского мира” тікають люди. Тіпа, то ми їх видворяємо.

***

А мені здається, що це буде підвал, а скажуть, що вивезли.

***

Дивний указ. Нібито до цього можна було хоч щось з переліченого робити.

***

Вони так легалізували вбивства та катування.

***

В указі - не про видворення, а про розв’язані руки у окупантів, про заборону мітингів- бо трактуватиметься одразу як тероризм... Ніхто не буде вивозити нікого, тільки на той світ… та й про волевиявлення за Україну тепер трактується як екстремізм.

 

На що схоже життя мешканців зруйнованого українського міста майже через пів року після початку війни. Що 14 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

«Полювання на колаборантів». П’ять запитань меру Мелітополя про те, на що здатні партизани та як тікатимуть окупанти

«Ситуація близька до Фукусіми, допомоги світу немає». Інтерв'ю з інженером Запорізької АЕС

Україна з новою зброєю змінює свою військову стратегію – The New York Times

Безробіття, крадіжки зерна й мікрохвильовок: що відбувається в окупованих портах півдня України?