Ні грошей, ні житла – як Росія залишила ні з чим багатодітну «евакуйовану» родину з Херсонщини
Фото: ipc.org.ua

Ні грошей, ні житла – як Росія залишила ні з чим багатодітну «евакуйовану» родину з Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 04 Февр. 2024 18:40

Багатодітна родина з лівобережної Херсонщини, яка вирішила «евакуюватися» до Росії, не отримала від країни-агресора ні обіцяних виплат, ні обіцяного безкоштовного житла за так званим «житловим сертифікатом».

Історію родини Оробченків, що проживала до повномасштабного вторгнення РФ у селищі Дніпряни Новокаховської громади, розповіли в росЗМІ, пише IPC-Південь.

Сім’я з п’ятьма дітьми вирішила переїхати до Росії, де претендували на виплати в 100 тисяч рублів та обіцяний окупантами «житловий сертифікат». Однак ні того, ні іншого не отримали. Російські чиновники відмовили Оробченкам, оскільки ті не змогли довести факт свого проживання в Дніпрянах.

Причиною стало те, що чоловік прописаний у Запоріжжі, а дружина – у селі Дудчине Тавричанської громади Каховського району. А ці населені пункти не підпадають під видачу «сертифікатів».

«Незважаючи на схвалену виплату, сім’я Оробченко не отримала жодних коштів – по 100 тисяч рублів на кожного члена сім’ї. Як виявилося, причиною була «відсутність відповідного фінансування з федерального бюджету», – пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Махінації із "житловими сертифікатами": Ігоря Семенчева та його спільника могли заарештувати в тимчасово окупованому Криму

Повторне подання заяви на виплату також виявилося невдалим. За час, поки багатодітна родина вирішувала бюрократичні питання, російський уряд змінив правила отримання виплат і «сертифікатів». Згідно з новими правилами, тепер на них можуть претендувати лише ті, в кого на початок так званої «СВО» була постійна прописка в Херсоні чи населених пунктах області із затвердженого переліку»,  зазначають росЗМІ. 

У середині вересня 2023 року родина отримала документ, в якому йдеться, що з липня 2019 року вони проживали в селищі Дніпряни та «евакуювалася» в листопаді 2022 року. Документ підписав колаборант Володимир Леонтьєв, на той момент – голова так званої «Новокаховської міської адміністрації».

Проте виплати та видачу «сертифікату» знову заблокували російські чиновники, посилаючись на те, що старша донька подружжя носить дівоче прізвище матері.

Зараз глава сімейства працює в Петербурзі, а його дружина з дітьми живуть у Краснодарському краю. На дітей вони отримують 55 рублів на місяць.

«Ну, на два тижні прожити вистачає… З огляду на те, що й до школи треба здати, і якихось речей докупити, насправді, не вистачає. Тому що один раз поїхати купити речі всім дітям – навіть у мінус входиш іноді», – розповіла російським ЗМІ Яна Оробченко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Турбота» по-російськи: подружжю «евакуйованих» пенсіонерів з Херсона продали хату, яка може рухнути 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів