Назву «росія» можна писати з маленької літери

Назву «росія» можна писати з маленької літери

Автор: Євген Веселов 23 Сентября 2023 17:35

Національна комісія зі стандартів державної мови визначила свою позицію щодо написання назв «російська федерація» у неофіційних текстах.

Як повідомляється на Урядовому порталі, «зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви, Національна комісія зі стандартів державної мови на засіданні від 15.09.2023 (протокол № 83) обговорила це питання і з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України (вх. № 1396/23 від 14.09.2023), Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України (вх № 1404/23 від 15.09.2023) повідомляє, що написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру», - йдеться у повідомленні.

Отже, помилкою не буде, якщо у неофіційних документах писати всі назви, які стосуються держави-агресора, з маленької літери.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів