Автор: Марина Поліщук 30 Июня 2022 09:05

На Одещині феєрверки та рух транспорту без глушників відтепер - під забороною

На Одещині феєрверки та рух транспорту без глушників відтепер - під забороною

На початку літа в Одесі прямо під час повітряної тривоги якісь “жартівники” запускали феєрверки. Їх затримали, а після цього президент доручив уряду розглянути заборону продажу та використання петард, феєрверків та іншої піротехніки на час воєнного стану. Уже за кілька днів відповідний законопроект було зареєстровано у Верховній Раді.

І поки на всеукраїнському рівні це питання ще вирішується, у регіонах уже вживають заходів. Зокрема, згідно із розпорядженням начальника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка, на території Одеської області з 30 червня 2022 року заборонено продавати та використовувати будь-яку піротехніку, повідомляє міськрада. 

Також забороняється рух транспортних засобів, що використовують систему випущення відпрацьованих газів без шумопоглинача або систему прямотік, адже такий транспорт продукує надмірний рівень шуму.

Цим же розпорядженням забороняється використання транспорту в несанкціонованих авто/мото змагання.

На день раніше таку ж заборону запровадили в Полтаві. А минулого тижня - у столиці. Окрім заборони на феєрверки, піротехніку й автомобілі з прямотоком, у Києві також заборонили голосний спів і трансляцію розважальної музики через гучномовці.

Обмеження діють до скасування воєнного стану або до видачі окремого розпорядження.

Усі ці рішення пояснюються тим, що недотримання тиші впливає на психоемоційний стан людей в умовах російської збройної агресії та очікування ракетних ударів.

 

На що схоже життя мешканців зруйнованого українського міста майже через пів року після початку війни. Що 14 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

«Полювання на колаборантів». П’ять запитань меру Мелітополя про те, на що здатні партизани та як тікатимуть окупанти

«Ситуація близька до Фукусіми, допомоги світу немає». Інтерв'ю з інженером Запорізької АЕС

Україна з новою зброєю змінює свою військову стратегію – The New York Times

Безробіття, крадіжки зерна й мікрохвильовок: що відбувається в окупованих портах півдня України?