На Миколаївщині оштрафували чоловіка, який спалював чумних свиней

На Миколаївщині оштрафували чоловіка, який спалював чумних свиней

Автор: Дарина Лапіна 16 Май 2024 14:15

В Миколаївській області екоінспектори зафіксували факт спалення тварин, заражених африканською чумою свиней. Залишки згарища та кістки виявили неподалік села Кринички.

Спеціалісти держекоінспекції Південно-Західного округу отримали повідомлення про спалювання тварин, які були заражені африканською чумою свиней. Про це 14 травня розповіли в пресслужбі відомства. 

Фахівці екологічної інспекції спільно з представниками Миколаївського райуправління Держпродспоживслужби , старостою Криничанського старостинського округу Степівської сільради 29 квітня провели огляд земельної ділянки, на якій було проведено знищення свиней шляхом спалювання.

Залишки згарища та кістки тварин виявили біля села Кринички на Миколаївщині.

Інспектори відібрали проби ґрунту та провели виміри розміру даної ділянки. За результатами досліджень встановлено перевищення по амонію, нафтопродуктам, фосфору та хлоридам.

Громадянина, який спалив заражених небезпечною для тварин хворобою, притягнуто до адміністративної відповідальності. Порушник сплатив штраф у сумі 850 гривень.

Зауважимо, що наприкінці березня цього року спеціалісти Держпродспоживслужби Миколаївської області повідомили про випадок зараження тварини АЧС в одному з приватних господарств села Кринички. Там же відмітили, що вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині на узбіччі дороги виявили понад 30 мертвих поросят, хворих на африканську чуму

Довідка. Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне та невиліковне інфекційне захворювання, яке вражає свиней. Хвороба майже завжди призводить до смерті уражених тварин. Смертельний результат майже стовідсотковий, незалежно від віку та способу проникнення вірусу в організм. Випадків зараження цією хворобою людини наразі не зафіксовано.

На фото місце, де спалювали тварин, Державна екоінспекція Південно-Західного округу.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів