На лівобережжі Херсонщини утворилася «смуга неповернення»

На лівобережжі Херсонщини утворилася «смуга неповернення»

Автор: Ганна Власенко 14 Янв. 2024 11:00

Попри те, що на Херсонському напрямку побільшало професійних російських військових, Сили оборони продовжують розширювати плацдарм на лівобережжі. На цьому напрямку у ворога є певні проблеми, она з таких – «смуга неповернення».

Про це в ефірі «24 Каналу» розповіла речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк.

За її словами, Сили оборони контролюють ситуацію. Штурми росіян здебільшого невдалі, тож їм доводиться повертатися на зайняті позиції. В районі українського плацдарму облаштована «смуга неповернення» з бронетехніки, яку спалили Сили оборони.

«Переходячи цей психологічний рубіж, ворог втрачає впевненість у власних діях», – пояснила речниця ОК «Південь».

Вона зазначила, що у Херсонській області зменшилась кількість підрозділів типу "Шторм Z". Однак разом з тим побільшало морських піхотинців.

«Справді, вони підтягнули оперативні резерви з використанням морської піхоти, а також десантно-штурмових військ. Але при цьому в них є суттєвий морально-психологічний дисонанс»,– зауважила Наталія Гуменюк.

Річ у тім, що ці підрозділи вже навчені, усвідомлюють потужність цієї операції, тож розуміють, що без підтримки авіації та бронетехніки, штурми вдалими бути просто не можуть. Вимагаючи таку підтримку у командування, окупанти наражають себе на внутрішні суперечки.

Також офіцер розповіла, що інтенсивність штурмових дій ворога нестабільна. Це зумовлено, зокрема, розбратом всередині окупаційної армії.

«Ми констатуємо хвилеподібний спад та підйом штурмових дій. Вони, щойно акумулюють зусилля, підвищують інтенсивність штурмів до 9 – 10 за добу. Як тільки у них виникає внутрішнє непорозуміння, знову відбувається спад – 2 – 4 штурми», – розповіла Гуменюк.

Вона наголосила, що ккраїнським військовим вдається утримувати зайнятий плацдарм та продовжувати розширювати його.

За даними Генштабу ЗСУ, незважаючи на значні втрати, ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Протягом доби, 13 січня, противник на лівобережжі Херсонщини здійснив 5 безуспішних штурмових дії на позиції українських захисників.

Раніше «Гривна» повідомила, що на лівобережжі Херсонщини ЗСУ знищили ворожі пункти постачання пального та боєпостачання.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів