Автор: Марина Поліщук 20 Июня 2022 15:10

На Херсонщині ЗСУ відкинули окупантів з першої лінії оборони та проводять успішні контратаки

На Херсонщині ЗСУ відкинули окупантів з першої лінії оборони та проводять успішні контратаки

Радник голови Херсонської військової адміністрації, військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань повідомив в ефірі телеканалу "Еспресо", що на Херсонщині ЗСУ відкинули окупантів з першої лінії оборони. 

"ЗСУ відкинули окупанта з першої лінії оборони, якою вони хизувалися, що їхня оборона непохитна. Зараз ворог укріплюється на другій та третій лінії оборони. ЗСУ завдавали влучних ударів по складах, які знаходяться в тилу. У Новій Каховці три рази поспіль було влучне попадання по складах з боєприпасами ворога. Біля Софіївки, біля села Давидів Брід були контрнаступальні дії. Там ворог закріплюється на узбережжі річки Інгулець", - зауважив Хлань.

Він також додав, що на Херсонщині ЗСУ мали перевагу над ворогом.

"По всій лінії фронту ми мали перевагу два тижні. Це координувалося разом з партизанським рухом, який посилюється на окупованій Херсонщині та діє разом з ЗСУ. Двотижневі перемоги дають впевненість, що отримавши важке озброєння, яке необхідно для контрнаступу, ми почнемо визволяти нашу рідну землю", - наголосив Хлань.

У найближчі тижні контратаки ЗСУ будуть ще більше загрожувати російським окупантам у Херсоні та в Запорізькій області. Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Інституту вивчення війни (ISW). 

Як зазначається, недавні контратаки ЗСУ змусили окупантів зосередитися на утриманні своїх оборонних позицій уздовж Південної осі. Аналітики ISW прогнозують, що локальні українські контратаки продовжать відкидати російські війська, особливо вздовж кордону Херсонської та Миколаївської областей, і в найближчі тижні можуть ще більше загрожувати окупованому Херсону.

Водночас успішні українські контратаки в районі Запоріжжя змушують окупантів терміново перекидати підкріплення на цю ослаблену ділянку лінії фронту.

Інститут зазначає, що російські загарбники, ймовірно, стягують війська в Запорізьку область “для захисту від безперервних українських контратак на Мелітополь, які можуть загрожувати російському контролю над містом”.

 

Як внутрішнім переселенцям отримати медичну допомогу

Окупанти змушують жителів Херсонщини отримувати російські паспорти

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині