Автор: Марина Поліщук 07 Июня 2022 13:26

Між колаборантами розгортається боротьба за можливість видавати російські паспорти на захопленій Херсонщині

Як уже повідомляла Гривна.UA, окупаційна влада Херсонщини почала роздавати українцям російські паспорти. Відбувається це через захоплені паспортні центри українського держпідприємства «Документ». Проте жителі окупованої області масово саботують оформлення російського громадянства, стверджує Центр національного спротиву.

«Охочих отримати громадянство окупанта немає. Це все попри агітацію та спроби підкупу. За даними розвідки, людям пропонують 10 тисяч рублів за громадянство та підтримку референдуму, але підтримки серед населення все одно немає», - йдеться у повідомленні Центру.

А тим часом між колаборантами розгортається ціла боротьба за можливість видавати російські паспорти на захопленій Херсонщині. Про це на своїй сторінці в соцмережі пише Асоціація реінтеграції Криму.

Чубитися між собою почали так звана кримська влада та їх херсонські колеги. Експерти Асоціації пишуть, що коли агресор вирішив започаткувати цей злочинний процес, сімферопольський фейковий уряд одразу заявив про перспективу видачі паспортів у Криму. Але фактично цю пропагандистську акцію загарбники вирішили зробити в Херсоні, у захопленому ними приміщенні українського профільного сервіс-центру «Документ».

«Утім, арифметика доводить, що навіть із заявленим у день початку видачі темпом надання по 80 паспортів на добу окупанти теоретично змогли би видати аусвайси для більшості населення, яке залишилося на окупованих територіях Херсонщини, протягом… наступних 10 років. Звісно, реальний "горизонт планування" у агресора в кращому разі вимірюється тижнями. Тому наразі так званий голова Криму Сергій Аксьонов злочинно заявляє про обладнання на півострові спеціальних пунктів прийому та оформлення документів для оформлення російських паспортів херсонцям, а "лялька" російських загарбників Володимир Сальдо у Херсоні злочинно обіцяє приймати документи на отримання російського громадянства у гуманітарних центрах та районних відділах так званої поліції», - йдеться в статті.

Асоціація реінтеграції Криму припускає, що за такої схеми фейкові документи будуть оформлюватися агресором у Криму, чого й домагалися сімферопольські колаборанти.

До речі, заробляє окупаційна влада, освоюючи бюджетні кошти РФ, не лише на видачі російських паспортів, а й на продажу сім-карт мобільного оператора «На связи». Про всі «принади» зв'язку від цього сумнівного оператора Гривна.UA вже писала.

Як повідомляє Асоціація реінтеграції Криму, окупанти «створили за умов інформаційного вакууму штучний ажіотаж навколо цих сірих карток, вартість яких від посередників на чорному ринку, без переписування окупантами паспортних даних покупця, сягає 1500 грн. При цьому вартість хвилини дзвінка становить до 20 грн, інтернет на сірих картках підтримується лише у мережі 4G та з блокуванням більшості українських сайтів». На цьому загарбники не зупиняються і планують запровадити послуги ще двох російських операторів у липні і серпні.