«Миколаїв – щит Одеси»: у центрі міста з’явилося графіті на честь полковника Гуляєва

«Миколаїв – щит Одеси»: у центрі міста з’явилося графіті на честь полковника Гуляєва

Автор: Марина Поліщук 27 Сентября 2023 09:30

У центрі Одеси одну зі стін віднедавна прикрашає нове графіті, присвячене пам’яті полковника Віталія Гуляєва, командира 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу, який загинув влітку 2022 року на околицях Миколаєва в результаті ракетного обстрілу командного пункту.

Малюнок створила команда одеських художників LBWS CAT, які малюють котиків у різних ролях не лише в Одесі, а й у багатьох інших містах України – загалом їхніх робіт налічується вже понад сотню.

Нове графіті вони намалювали на місці, де раніше було зображення російського поета Олександра Пушкіна.

«У 2013 році ми зробили на замовлення перший малюнок. Прийшов час виправити помилку! Новий кіт присвячено полковнику Віталію Гуляєву. Під його командуванням 28 ОМБр брала учать в деокупації Миколаївської та Херсонської областей. Загинув 23 липня 2022 року під Миколаєвом. Честь і Слава всім воїнам 28 ОМБр імені Лицарів Зимового Походу!»написали художники у своєму телеграм-каналі.


На місці зображення Пушкіна тепер – котик-воїн на честь полковника Віталія Гуляєва. Фото: t.me/lbwscat

Саме під командуванням полковника Гуляєва 28-а окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу зупинила просування російських військ на півдні України та, відкинувши їх, крок за кроком почала зачищати Миколаївську й Херсонську області.

Зокрема, відомо, що 25 лютого 2022 року 28-а ОМБр під командуванням Гуляєва розпочала бій з окупантами під час висадки десанту біля Коблево. Ця операція відкрила б шляхи ворогу до Миколаєва та Одеси. Але окупанти зазнали поразки, а їхні плани захопити південь провалилися. 


Віталій Гуляєв. Фото з відкритих джерел

В Одесі також мають намір перейменувати одну з вулиць на честь полковника Віталія Гуляєва.

Як повідомляла «Гривна», у вересні цьогоріч на Миколаївщині поблизу села Суворівка відкрито пам'ятник на місці загибелі льотчика - Героя України підполковника Вадима Благовісного.  

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів