Людей знімають з дахів, багато мертвих тварин плавають у воді – що відбувається на лівому березі Херсонщини
Херсонщина, люди сидять на дахах своїх дач через підтоплення, 7 червня 2023 рік. Фото: Олена Ротарь

Людей знімають з дахів, багато мертвих тварин плавають у воді – що відбувається на лівому березі Херсонщини

Автор: Євген Веселов 08 Июня 2023 18:02

Якщо правий берег Херсонщини, це про порятунок, евакуацію та допомогу, яку надають українські військові адміністрації, ДСНС, поліція, волонтери людям, чиє житло потрапило у зону підтоплення, то тимчасово окупований лівий берег Херсонщини, це суцільні трагедії, біль та відчуття розпачу від того, що людям неможливо допомогти. Окупанти лише роблять вигляд, що рятують та допомагають, знімаючи сюжети для пропагандистських каналів.

Волонтер, який знаходиться на лівому березі анонімно публікує свої враження:

«День третий. Сегодня вышли на воду! Описать увиденное, ломаются сразу пальцы в двух местах, снимать видео очень опасно хоть и очень до одури хотелось, чтоб все увидели этот дурдом. У моего младшего брата в детстве был любимый фильм «Водный мир», смотрел он его каждый день по три раза! Теперь эти кадры я увидел в дурной реальности! Это происходит тут и со мной. Не все крыши видно, можно нарваться дуже боляче! Много мертвых животных просто плавают вокруг тебя! Там, где я недавно показывал, как идёт вода, уже море. Тишина жутко режет ухо, иногда вздрагиваешь от взрыва! И прекрасно понимаешь, что можно на что-то такое же нарваться в воде. Прошли мы примерно 18 км, сняли с крыш 4-х людей, я понял, что плакать мне больше нечем. Лодка пошла работать дальше!».

Волонтери, а ними стали мешканці затоплених населених пунктів лівого берега, у яких є човни, на свій страх та ризик виходять на воду. Окупанти розстрілюють човни, не дозволяють забирати людей з дахів.

А ось ще свідчення з лівого берега, яке публікує фотограф Олександр Андрющенко:

«Про те, що окупанти на лівобережжі не дозволяють евакуюватися людям без російського паспорта, що люди похилого віку і діти сидять на дахах затоплених будинків, даремно чекаючи допомоги від окупаційної влади - знають, мабуть, всі. На жаль, через відсутність зв'язку спільнота має мінімум подробиць. Сьогдні мені зателефонувала знайома, родичі якої лишилися на лівому березі. Навряд чи якісь дії "асвабадітєлєй" взмозі нас здивувати, але те, що я почув...

Жінка була дуже розгублена, казала, що з нею змогли зв'язатися родичі і були просто в розпачі. На прохання про допомогу від загарбників почули: "Ви ждалі свайо ВСУ, вот пусть вашє ВСУ вам і памагаєт". І ще, з їх слів: люди, рятуючись від повені, спробували вибратись на дах триповерхової будівлі, але по них відпрацював снайпер, поранивши двох людей».

У дописах родичів людей з лівого берега історія про те, як жінка в Олешках, сидячи на даху свого будинка, просить не рятувати її, по навколо плавають міни.

На сторінці Голопристанської міської військової адміністрації у Фейсбук просто суцільна дошка оголошень та благань про порятунок:

Гола Пристань, Кардашинка, Кохани… Люди сидять на дахах своїз чи сусідських будттнків і бблагають про допомогу.

Молоді, літні, після інсультів, без їжі, води, ліків, з дітьми та домашніми тваринами… Вони всі благають про допомогу.

Є вражаючи ситуації:

«м. Гола Пристань, провулок КРУПСЬКОЇ (ЛЕВАДНИЙ), б. 8, біля санаторію (між вулицями Леніна та Ворошилова), 3-х поверховий будинок, який вже починає валитись – потребують евакуації 8 людей пенсійного віку».

«м. Гола Пристань, вул. МОЛОДІЖНА, б. 14 – до 20 чоловік перебувають на даху, грають на баяні, аби їх почули, потребують допомоги по евакуації».

«м. Гола Пристань, вул. САДОВА, б. 11 (район гімназії), двоповерховий будинок – потребують евакуації 5 пенсіонерів, вони знаходяться на другому поверсі (на дах вилізти не можуть)».

«Село КОХАНИ, 6 людей та дитина потребують евакуації. Їх дім розпався, самотужки вони допливли до магазину за адресою»

Нема слів… І таких оголошень сотні!

Тим часом у пропагандистських каналах гауляйтер Сальдо розповідає, як вони організовано проводять евакуацію, скільки людей спасли…

«Наразі відомо про дев’ятьох загиблих в Олешках. Через відсутність зв’язку неможливо встановити точну кількість зниклих безвісти.

Сьогодні російські війська обстріляли приміщення школи, де перебували містяни із затоплених будинків. Інформації про постраждалих немає», - повідомив міський голова Олешок Євген Рищук.

Одночасно з лівого берега окупанти обстрілюють пункти евакуації у Херсоні.

За даними начальника ХОВА Олександра Прокудіна, у Херсоні постраждали 9 людей. Усім пораненим лікарі надають необхідну допомогу.

Серед поранених – двоє працівників ДСНС, поліцейський, лікар та волонтер з Німеччини.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів