«Керівниці» Новокаховського ліцею № 1 повідомили про підозру

«Керівниці» Новокаховського ліцею № 1 повідомили про підозру
Автор: investigator.org.ua 08 Мар. 2023 09:00

Управління СБУ в Херсонській області повідомило про підозру призначеній російськими окупантами «директорці» Новокаховської школи № 1 Лілії Гришагіній. Слідство встановило, що вона залякувала освітян міста і вимагала передати їй майно з інших навчальних закладів.

Повідомлення про підозру опубліковане на офіційному сайті Офісу генерального прокурора України, передає Центр журналістських розслідувань. У документі вказано, що окупанти 15 липня 2022 року зареєстрували Новокаховський ліцей № 1 імені Олександра Довженка під назвою «державна бюджетна освітня установа Херсонської області «Новокаховська школа № 1». Очолити навчальний заклад погодилася Гришагіна Лілія Володимирівна, 21 грудня 1968 року народження. 

«На посаді директора так званої «школи» Лілія Гришагіна намагалася впроваджувати стандарти освіти країни-агресора, готувала так звану «освітню установу» до навчального 2022-2023 року, здійснювала набір кадрів», – йдеться в повідомленні про підозру.

Лілія Гришагіна разом із російськими військовими залякувала посадових осіб ліцеїв № 1, № 2 і № 3 Нової Каховки, примушуючи передати їй майно із цих закладів. Таким чином вона відібрала 33 комп’ютери, 34 телевізори, 17 ноутбуків, 17 принтерів, 5 мультимедійних проекторів, 4 інтерактивні дошки, 4 планшети, 1 музикальний мікшер та інше обладнання, що належало Новокаховській територіальній громаді. Восени 2022 року все це майно російські військові вивезли до Генічеська. 

Крім того, Гришагіна не пізніше 28 жовтня 2022 року у зв’язку з «евакуацією» очолюваної неї «школи» запровадила в Генічеську очну та дистанційну форми навчання за стандартами освіти держави-агресора із загальним застосуванням російської мови. Своїм підлеглим вона виплачувала зарплату в рублях на загальну суму 1 117 700 руб. 

Лілія Гришагіна підозрюється у вчиненні кримінального злочину за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (пропаганда в закладах освіти; дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти). Їй загрожує позбавлення волі на строк до 3 років або виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців. 

Нагадаємо, раніше Лілія Гришагіна очолювала школу № 7 у сусідньому місті Таврійську. Коли це місто створило окрему громаду, і школи № 5 та № 7 перейшли до новоствореного відділу освіти, то Гришагіну прибрали. До окупації вона працювала завідувачкою одного з дитсадків у Новій Каховці.

Приєднуйтеся до нас: