Каналізаційна станція в Одесі забруднює Чорне море стічними водами (фото)

Каналізаційна станція в Одесі забруднює Чорне море стічними водами (фото)

Автор: Ганна Власенко 04 Декабря 2023 08:40

До Державної екоінспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) постійно надходять скарги щодо скиду стічних вод до Чорного моря в районі пляжу «Чорноморка» в Одесі.

Як повідомляють екологи, фахівці інспекції провели обстеження та встановили, що від каналізаційно - насосної станції «Чорноморка - 2», стічні води потрапляють до ливневого залізобетонного колектору, а далі - на піщану територію пляжу «Чорноморка» та до Чорного моря.

«За результатами лабораторних досліджень постійно фіксуються перевищення нормованих значень по завислим речовинам, залізу загальному, азоту амонійному, нітритам, БСК5 . Також встановлено, що КНС «Чорноморка-2» та її мережі не знаходяться на балансі жодного підприємства, контроль за станом обладнання та роботи КНС не проводиться, проектно-кошторисна документація на КНС та мережі водовідведення села Чорноморка відсутні», - йдеться у повідомленні екоінспекції.

Зазначається, що за ініціативою інспекції ситуацію, яка склалась з КНС «Чорноморка-2», у серпні 2022 року розглянуто на  Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОВА, яка зобов’язала до листопада 2022 року Одеську міську раду та Одеську районну державну (військову) адміністрацію визначити балансоутримувача КНС «Чорноморка-2». Однак дану вимогу фактично виконано не було.

«З метою припинення забруднення довкілля матеріали проведених заходів направлено до правоохоронних органів для проведення досудового розслідування та встановлення винних осіб. На даний час Київською окружною прокуратурою міста Одеси відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 243 Кримінального кодексу України. В рамках кримінального провадження у листопаді поточного року фахівцями інспекції прийнято участь у проведенні правоохоронними органами огляду пляжу «Чорноморка» та прилеглої території», - повідомляють екологи.

І підкреслюють, що під час проведення слідчих дій вкотре зафіксовано скид стічних вод до Чорного моря.

На разі досудове розслідування триває.

Раніше «Гривна» повідомляла, що фермери на Одещині вигадали найпростіший спосіб позбавитися від відходів. Підприємці встановили пластикову трубу, через яку стічні води лилися у Хаджибейський лиман.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів