Ікону на рибі подарували Херсонському краєзнавчому музею

Ікону на рибі подарували Херсонському краєзнавчому музею

Автор: Євген Веселов 17 Мар. 2024 18:30

Колекція Херсонського обласного краєзнавчого музею поповнилася незвичайним експонатом. Музей отримав чумацьку ікону на рибі херсонської мисткині Оксани Оснач.

Як зазначено на сторінці музею у фейсбуці, витвір традиційного українського мистецтва стане чудовим доповненням до виставки «Незламна Херсонщина». Стародавні традиції писання ікон на рибі у сьогоднішній час відродила талановита херсонська мисткиня Оксана Оснач.


Оксана Оснач та її ікона Божої Матері Семистрільної Херсонської на рибі. Фото: фейсбук/Оксана Оснач та Фонд громади міста Херсон «Захист»

«За давніми переказами і легендами ми знаємо, що чумаки, вирушаючи в далеку й небезпечну подорож до Криму, брали із собою ікони, які були написані на сушеній рибі. Їх вважали надійними оберегами від усілякого лиха. Ікона на рибі була символічно пов’язана з промислами чумаків, адже саме риба була другим товаром за значимістю після солі. На знак подяки за вдалу поїздку після повернення додому ікони на рибі дарували церквам», - розповіли на сторінці музею.

На прохання директорки музею Ольги Гончарової, авторка незвичайного рибного іконопису Оксана Оснач подарувала Семістрільну ікону Божої Матері Херсонському обласному краєзнавчому музею. Подія відбулася в Києві за участі краєзнавця Андрія Лопушинського та за сприяння благодійного фонду громади Херсона «Захист».

На головній світлині: вручення ікони директорці музею: Оксана Оснач (ліворуч), Андрій Лопушинський та Ольга Гончарова. Фото: фейсбук/Фонд громади міста Херсон «Захист»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрали, ще й хизуються: як працівники херсонського музею вишукують свої експонати в сюжетах пропагандистів

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів