Двом освітянкам зі Снігурівки за співпрацю з окупантами загрожує по 10 років позбавлення волі

Двом освітянкам зі Снігурівки за співпрацю з окупантами загрожує по 10 років позбавлення волі

Автор: Марина Поліщук 02 Янв. 2024 12:30

Скеровано до суду обвинувальні акти стосовно двох жительок міста Снігурівка Миколаївської області. Під час окупації вони добровільно погодилися працювати на загарбників та отримали «високі посади» у сфері освіти.

Слідством встановлено, що під час окупації Снігурівки обвинувачені вступили у злочинну змову з окупантами та добровільно обійняли посади начальника так званого «відділу освіти ВЦА Снігурівського району Херсонської області» та директора так званої «Снігурівської школи Снігурівського муніципального округу».

Нагадаємо, що під час окупації у 2022 році російські загарбники приєднали Снігурівку до Херсонщини.

Як повідомляє пресслужба Миколаївської обласної прокуратури, одна з обвинувачуваних на посаді «начальника відділу освіти» займалася створенням умов для надання початкової, основної та середньої (повної) загальної освіти за основними загальноосвітніми програмами РФ.

Інша на посаді «директора школи» виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно господарські функції. Зокрема, здійснювала прийом на роботу вчителів та технічного персоналу; встановлювала графік роботи, проводила наради з організації роботи навчального закладу, розпоряджалась його майном, а також організовувала проведення агітацій серед місцевого населення, направлених на здійснення набору учнів.

За свою роботу жінки отримували заробітну плату особисто та здійснювали виплату заробітної плати працівникам в російських рублях.

Обом загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині затримано зловмисника, який розбив понад 80 могил

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів