Депутат Херсонської міськради, якого обвинувачують в держзраді, залишився під вартою

Депутат Херсонської міськради, якого обвинувачують в держзраді, залишився під вартою

Автор: Іван Підлісний 14 Февр. 2024 13:20

Жовтневий суд Кривого Рогу залишив депутата Херсонської міськради від партії "Нам тут жити" Іллю Карамалікова під вартою. 

Суддя відмовив адвокату у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу на заставу. Захист Карамалікова в ході розгляду заявив про докази, які спростовують обвинувачення. 

"Обвинувачений, якого підтримав захисник, заявили клопотання про зміну запобіжного заходу на заставу. Дослідженні докази повністю спростовують обвинувачення, а передання пораненого військового на окупованій території не містить складу злочину, таким чином прокурор не довів обґрунтованість обвинувачення. Зазначив, що оскільки він як громадянин інших країн не перетинав кордон України, то виїхати він може лише як громадянин України, а на зараз він в цьому обмежений", - вказано в судовій ухвалі. 

Більше того, адвокат Іллі Карамалікова заявив, що продовження воєнного стану в Україні не відповідає нормам Конституції. В свою чергу, сторона обвинувачення звернув увагу суду, що депутат міськради обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, існують ризики для встановлення застави. 

Нагадаємо, що Іллю Карамалікова було затримано у квітні минулого року. Його обвинувачують у державній зраді. Загрожує депутату 15 років в'язниці або довічне позбавлення волі. Під час окупації Херсона Карамаліков очолював у місті роботу патрулів на базі КП "Муніципальна варта", які запобігали мародерству.

Одним з епізодів кримінальної справи є передача російського пілота до рук російських окупантів, про що розповів його адвокат Михайло Величко під час пресконференції у травні минулого року. Також в матеріалах справи, за словами захисника Карамалікова, є епізод із передачі даний активістів, учасників АТО та тероборонівців представникам окупаційних структур.

На одному з минулих судових засідань Ілля Карамаліков заявив, що є "пастором церкви, підприємцем, меценатом та справжнім патріотом України, переховував військових в окупації, зберігав їх зброю, опікувався допомогою мешканцям міста Херсон, не покинув рідне місце, на відміну від силових структур". Крім цього, він запропонував обміняти його на міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, який перебуває в російському полоні. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів