Чи є просування ЗСУ на лівобережжі Херсонщини – відповідь експерта

Чи є просування ЗСУ на лівобережжі Херсонщини – відповідь експерта

Автор: Марина Поліщук 04 Апр. 2024 12:36

На лівобережній частині Херсонщини тривають напружені бої: ворог останнім часом збільшив кількість атак, українські захисники відбивають їх. Але чи є просування ЗСУ на Херсонському напрямку?

Цього тижня війська РФ збільшили кількість штурмів на лівому березі Дніпра, а також змінили тактику дій, повідомляють у Силах оборони.

За даними Генштабу, протягом минулої доби, 3 квітня, на цьому напрямку ворог здійснив 7 безуспішних на атак позицій українських військ.

«Окупанти спробували розосередити максимально зусилля і наших сил, щоб дрібними групками атакувати з різних напрямків. Через це кількість штурмів зросла: у попередні тижні ми говорили про 1-3 штурми на добу, то вже два дні поспіль фіксується 7-8 штурмів», - розповіла в ефірі телемарафону речниця Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

За її словами, українських військовим на Херсонському напрямку потрібно більше захисту засобами РЕБ. Тому що в проміжках між штурмами окупанти продовжують завдавати по наших позиціях і артилерійські обстріли, і удари дронами.

Українські військові утримують плацдарми не лише навколо села Кринки, а і південніше на узбережжі Дніпра, кажуть військові експерти.

Американський Інститут вивчення війни у звіті за 3 квітня пише, що українські сили утримують також обмежені позиції біля Антонівського автомобільного мосту.

Однак просунутися далі Силам оборони поки що не вдається. Причини пояснює колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко. 

«Важка логістика, безумовно. Тому що треба долати Дніпро, щоб поповнювати резерви, боєприпаси, а також забезпечувати їжею, амуніцією. З іншого боку треба також евакувати поранених.

Причому це протистояння, така боротьба відбувається цілодобово, і в нічний час. Обидві сторони використовують камери нічного бачення на дронах для того, щоб своєчасно розвідувати якісь пересування. Щоб виявляти та вражати наші засоби, які здійснюють логістику, переправляючись через річку. Ситуація досить складна. Недостатньо сил для того, щоб українським військовим просунутися далі», – розповів експерт у коментарі «Новинам Приазов’я».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ в Кринках потрібні човни: херсонський волонтер шукає їх по всій Україні

На головній світлині: бійці 126-ї бригади ТРО проводять операцію на лівобережній Херсонщині, вересень 2023 р. Фото: Костянтин і Влада Ліберови 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів